Užijte si prázdniny s muzeem

3. 2. 2022

Zvažujete, co podniknout s dětmi o pololetních a jarních prázdninách? Vyrazte do některé z poboček Muzea regionu Valašsko na Vsetíně a v Lešné u Valašského Meziříčí. Čeká vás spousta zajímavých aktivit a zábavy pro celou rodinu.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Lešenský zámek je momentálně uzavřen veřejnosti a do zahájení nové sezony v něm probíhají pouze akce na objednávku a programy muzea. První z nich se uskuteční v pátek 4. února a nese název Pololetní prázdniny na zámku. Malým i velkým návštěvníkům nabídne kreativní tvoření, plnění úkolů do pracovních listů a další zábavu se zimní tématikou. Od úterý 8. do pátku 11. února proběhne v Lešné u Valašského Meziříčí další oblíbená akce s názvem Jarní prázdniny na zámku. I tentokrát se to hlavní odehraje ve výtvarné dílničce, každý den přitom bude věnován tvoření s jinou tématikou: 8. února – Hmyzí svět, 9. února – Vítání jara, 10. února – Ptačí říše a 11. února – Květinový den. Těšit se ale můžete i na další aktivity. Kdy přijdete a jak dlouhý čas na zámku strávíte, to je čistě na vás. Abyste si ale mohli nabízené aktivity užít, doporučujeme nechodit později, než půl hodiny před ukončením akce.

Zámek a Hvězdárna Vsetín

Ve vsetínských pobočkách Muzea regionu Valašsko se uskuteční od úterý 8. do pátku 11. února společný program nazvaný Jarní prázdniny s muzeem. Na zámek si můžete přijít od 10 do 15 hod. vyrobit masopustní masku (liché dny) nebo si vyzkoušet plstění ovčího rouna (sudé dny). V ceně vstupného je prohlídka výstav a expozic i všechny oblíbené návštěvnické atrakce, jako templářský sklípek s rytířskou hernou nebo vyhlídka ze zámecké věže. Ze zámku můžete zamířit rovnou na hvězdárnu (nebo naopak), kde je pro vás připraven další zajímavý program: 10:00–14:00 pozorování Slunce, prohlídka hvězdárny, interaktivní zábava, 14:00–15:00 pokusy se vzduchoprázdnem, 15:00–16:00 animované příběhy pro děti, 18:00–19:00 večerní pozorování oblohy (v případě nepříznivého počasí náhradní program).

Podmínky vstupu

Podle aktuálního vládního prohlášení nebudou muset od středy 9. února návštěvníci akcí prokazovat bezinfekčnost, tedy předkládat potvrzení o očkování či PCR test. Zůstává pouze povinnost mít zakryté dýchací cesty a zákaz vstupu s příznaky onemocnění COVID 19. Další informace na www.muzeumvalassko.cz.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko