Úsek silnice mezi Kojetínem a Bojanovicemi, svádějící dopravu z D1, bude ještě letos opraven

19.10.2021

Část silnice mezi Kojetínem a Bojanovicemi, která je ve špatném stavu, se do konce roku dočká rekonstrukce. Tento významný úsek svádějící dopravu z dálnice D1 opraví Zlínský kraj prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje, za významného přispění Státního fondu dopravní infrastruktury.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Opravu úseku silnice III/36724 mezi městem Kojetín a obcí Bojanovice v délce 1 579 metrů, který se nachází na území Zlínského kraje, schválili krajští radní.

„Současný špatný stav vozovky zde má negativní dopad na bezpečnost silničního provozu i plynulost dopravy. Vzhledem k velkému významu tohoto úseku, který svádí dopravu z dálnice D1 na Morkovicko a dále na Koryčansko a Kyjovsko, je nutné provést obnovu krytových vrstev vozovky co nejdříve,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Rekonstrukce, jejíž dokončení je plánováno ještě letos, bude spočívat ve výměně obrusné a ložné vrstvy vozovky technologií Remix plus. Na asfaltový povrch navazují nezpevněné krajnice, které budou rovněž během rekonstrukce obnoveny. Dále budou realizovány odvodnění vozovky a obnova vodorovného dopravního značení.

Stavební práce na silnici II/36724 budou probíhat částečně za úplné uzavírky silnice včetně uzavírky připojení na dálnici D1 (EXIT 253). Objízdné trasy budou obousměrně vyznačeny na silnicích III/36724, II/428, II/367, I/47 (Bojanovice, Zlobice, Lutopecny, Kroměříž, Postoupky, Hradisko, Bezměrov).

Náklady na realizaci rekonstrukce jsou vyčísleny na 13,648 milionu korun, z toho 13,147 milionu pokryjí finanční prostředky získané ze Státního fondu dopravní infrastruktury, zbytek půjde ze zdrojů Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je krajskou příspěvkovou organizací.

Zpracoval: Jan Vandík

19. 10. 2021