Úředníci podstoupí povinné preventivní testování. Provoz krajského úřadu se nezmění

14.1.2022

ZLÍNSKÝ KRAJ – Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví musí počínaje 17. lednem všichni zaměstnanci podstoupit povinné testování na onemocnění covid-19, a to dvakrát týdně. Toto preventivní opatření by mělo v závislosti na šíření varianty omikron trvat nejdéle tři týdny. Antigenní testy podstoupí také všichni zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje, tedy i ti, kteří jsou očkovaní nebo prodělali covid-19 v posledních šesti měsících.

Testovat se budou zaměstnanci postupně před nástupem na pracoviště, v časovém rozmezí od 6:30 do 8:30 hodin. Hlavními testovacími dny budou pondělí a čtvrtek, službu bude zajišťovat specializovaná firma. Povinnost testování se týká všech zaměstnanců, včetně členů zastupitelstva a dalších orgánů obcí, neprokáží-li se testem od jiného zaměstnavatele nebo testem provedeným zdravotníkem.

S ohledem na šíření onemocnění covid-19 upřednostňuje Krajský úřad Zlínského kraje písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním. Zaměstnance krajského úřadu mohou zájemci kontaktovat prostřednictvím elektronické podatelny: podatelna@kr-zlinsky.cz nebo telefonního čísla 577 043 111. Dále se občané mohou obracet na konkrétní pracovníky prostřednictvím přímých kontaktů, zveřejněných na webových stránkách kraje: https://ts.kr-zlinsky.cz/

„Provoz krajského úřadu se nemění, úřední hodiny zůstanou i nadále beze změny,“ potvrdil Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.

Úřední hodiny krajského úřadu:
Pondělí: 8 – 17
Úterý:   8 – 15
Středa:  8 – 17
Čtvrtek: 8 – 15
Pátek:    8 – 13

Návštěvníkům Finančního úřadu ke vstupu do budovy 21 slouží vchod z třídy Tomáše Bati.

Zpracovala: Adéla Čuříková

14. 1. 2022