ÚOHS zrušil Zlínskému kraji veřejnou zakázku na linkovou autobusovou dopravu

29.4.2019
ÚOHS zrušil Zlínskému kraji veřejnou zakázku na linkovou autobusovou dopravu

ZLÍNSKÝ KRAJ – V pátek 26. dubna v podvečer obdržel Zlínský kraj prvoinstanční rozhodnutí z ÚOHS o zrušení zadávacího řízení na veřejnou zakázku zajištující linkovou autobusovou dopravu ve Zlínském kraji, která měla začít fungovat od 15. prosince 2019.

„Rozhodnutí ÚOHS je pro nás velmi překvapivé, protože rozhodl na základě námitky dopravce BusLine LK, s. r. o, který se neúčastnil výběrového řízení na zajištění linkové autobusové dopravy ve Zlínském kraji a tuto námitku navíc podal hodinu před vypršením soutěžní lhůty. Můžeme se tak jen domnívat, zda tento krok nebyl účelový,“ okomentoval rozhodnutí úřadu Pavel Botek, náměstek hejtmana pro dopravu s tím, že v tuto chvíli nezbývá Zlínskému kraji nic jiného, než připravit přechodné řešení, které bude trvat od 15. prosince 2019 minimálně do září 2020.

„Nejpravděpodobnější formou bude jednací řízení bez uveřejnění, kdy už v první dekádě května s autobusovými dopravci proběhnou první předběžné tržní konzultace,“ informoval dále náměstek Botek a dodal: „Zároveň tuto situaci musíme řešit i s železničními dopravci, neboť s těmi už máme podepsány smlouvy na služby v železniční regionální dopravě, která je úzce provázána s autobusovou dopravou.“

Cestujících se tento krok dotkne zejména v tom, že od 15. prosince letošního roku nebude zahájena plnohodnotná Integrovaná doprava ve Zlínském kraji a rovněž bude muset kraj slevit v tomto přechodném období ze standardů kvality autobusů.

„S největší pravděpodobností dojde také i k redukci spojů v železniční i autobusové dopravě, připravených podle nových jízdních řádů. Předpokládáme, že přechodné období bude trvat do prosince 2020, nejdéle však do podepsání smluv vzešlých z nového výběrového řízení,“ uzavřel Pavel Botek.

29. 4. 2019

Adéla Kousalová
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.