Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela nový vědeckotechnický park

  24.10.2012
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela nový vědeckotechnický park

ZLÍN – Nový vědeckotechnický park zaměřený na informační a komunikační technologie (VTP-ICT) dnes slavnostně otevřela Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Technologický park vyrostl v minulých měsících jako součást univerzitního areálu na zlínských Jižních Svazích. Nový park nabídne mimo jiné absolventům univerzity uplatnění přímo ve Zlíně a podpoří tak jejich setrvání v regionu po skončení studia. Dnešního slavnostního aktu se zúčastnil také hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Technologický park je vzhledem ke svému poslání i oborové náplni organizačně začleněn pod Fakultou aplikované informatiky. „Část prostor vědeckotechnického parku je využívána pro vědecko-výzkumnou činnost fakulty. Hlavním cílem parku je však propojení výzkumné a vývojové základny fakulty s podnikatelskou sférou,“ uvedl profesor Vladimír Vašek, děkan fakulty.  

Do VTP-ICT se tak postupně stěhují regionální firmy odborně zaměřené na informační technologie a aplikovanou informatiku. Významnou součástí parku je i podnikatelský inkubátor, nabízející mimořádně příznivé podmínky pro rozvoj nových firem.

Chloubou VTP-ICT je nadstandardně řešená serverovna, nabízející možnost využití jak pro univerzitu, tak pro firmy. Ve dvou blocích nabízí park 54 kanceláří a laboratoří, k jednáním a prezentacím slouží sedm zasedacích a seminárních místností. K atraktivitě parku přispívá blízkost vysokoškolského pracoviště. VTP-ICT nabízí k využití v rámci vědecko-technické spolupráce řadu přístrojů a zařízení, které jsou využitelné v oblasti aplikované informatiky, inteligentních budov, inteligentních výrobních systémů, elektromagnetické kompatibility a řízení technologických procesů. Některé přístroje a zařízení jsou unikátní nejen v regionu, ale i v celé republice.

 

Zpracoval: Jan Vandík (s využitím tiskové zprávy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně)

24. 10. 2012 

Další informace:

Sýkorová Dvorníková Gabriela 
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Mgr. Jan Malý
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
576 032 219, 606 777 281

Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 8 (foto: Petr Zákutný)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap