Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela nový vědeckotechnický park

24.10.2012
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela nový vědeckotechnický park

ZLÍN – Nový vědeckotechnický park zaměřený na informační a komunikační technologie (VTP-ICT) dnes slavnostně otevřela Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Technologický park vyrostl v minulých měsících jako součást univerzitního areálu na zlínských Jižních Svazích. Nový park nabídne mimo jiné absolventům univerzity uplatnění přímo ve Zlíně a podpoří tak jejich setrvání v regionu po skončení studia. Dnešního slavnostního aktu se zúčastnil také hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Technologický park je vzhledem ke svému poslání i oborové náplni organizačně začleněn pod Fakultou aplikované informatiky. „Část prostor vědeckotechnického parku je využívána pro vědecko-výzkumnou činnost fakulty. Hlavním cílem parku je však propojení výzkumné a vývojové základny fakulty s podnikatelskou sférou,“ uvedl profesor Vladimír Vašek, děkan fakulty.

Do VTP-ICT se tak postupně stěhují regionální firmy odborně zaměřené na informační technologie a aplikovanou informatiku. Významnou součástí parku je i podnikatelský inkubátor, nabízející mimořádně příznivé podmínky pro rozvoj nových firem.

Chloubou VTP-ICT je nadstandardně řešená serverovna, nabízející možnost využití jak pro univerzitu, tak pro firmy. Ve dvou blocích nabízí park 54 kanceláří a laboratoří, k jednáním a prezentacím slouží sedm zasedacích a seminárních místností. K atraktivitě parku přispívá blízkost vysokoškolského pracoviště. VTP-ICT nabízí k využití v rámci vědecko-technické spolupráce řadu přístrojů a zařízení, které jsou využitelné v oblasti aplikované informatiky, inteligentních budov, inteligentních výrobních systémů, elektromagnetické kompatibility a řízení technologických procesů. Některé přístroje a zařízení jsou unikátní nejen v regionu, ale i v celé republice.

Zpracoval: Jan Vandík (s využitím tiskové zprávy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně)

24. 10. 2012

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Mgr. Jan Malý
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
576 032 219, 606 777 281

Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 8 (foto: Petr Zákutný)

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.