Univerzita Tomáše Bati bude s podporou Zlínského kraje mapovat možnosti rozvoje strojírenství

  30.9.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Analýza stavu a potenciálu rozvoje strojírenství v kraji, vyhodnocení potenciálu vzniku klastru a rámcové strategie rozvoje případného budoucího strojírenského klastru je předmětem dotace Univerzitě Tomáše Bati, kterou na zářijovém jednání schválilo krajské zastupitelstvo.

„Strojírenství ve Zlínském kraji vnímáme jako jeden ze zcela klíčových průmyslových oborů, který úspěšně zvyšuje konkurenceschopnost regionu. V rámci možností se proto snažíme podporovat další rozvoj strojírenských firem a jejich budoucí spolupráci formou klastrů či obdobných uskupení,“ řekl hejtman Stanislav Mišák, který tento bod zastupitelům předložil ke schválení.

„K všestranné podpoře strojírenských oborů nás vede skutečnost, že stále chybí zaměstnanci v technických oborech, je to permanentní problém, s nímž se setkávají zaměstnavatelé nejen strojírenských firem. Zlínský kraj samozřejmě dělá řadu kroků k podpoře technického vzdělávání, ale každá další aktivita, která může k podpoře strojírenství přispět, má svůj význam,“ konstatoval dále hejtman Stanislav Mišák.

Studie, kterou zpracovává Fakulta managementu a ekonomiky, si klade za cíl vyhodnotit možnosti, které by mohl přinést vznik budoucího strojírenského klastru včetně vyhodnocení jeho předpokládaných přínosů. „Očekává se, že klastr bude mít pozitivní dopad na růst produktivity v členských firmách, zvyšování jejich inovační úrovně, pozitivní vliv na zaměstnanost a přípravu dalších generací specializovaných zaměstnanců v technických oborech,“ dodal hejtman Stanislav Mišák.

Analýzu mapování a rozvoje strojírenského klastru musí Univerzita Tomáše Bati Zlínskému kraji předložit do konce roku 2015. Na její vypracování krajské zastupitelstvo schválilo částku ve výši 180 tisíc korun.

Ve Zlínském kraji byl již založen a funguje plastikářský klastr, obuvnický klastr a dřevařsko-nábytkářský klastr.

 

30. 9. 2015

Další informace:

Renata Škrobálková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.