U holešovského gymnázia vznikl nový rondel

28.12.2018
U holešovského gymnázia vznikl nový rondel

ZLÍNSKÝ KRAJ - Silničnímu provozu v centru Holešova slouží nová okružní křižovatka. Ředitelství silnic Zlínského kraje ji dokončilo na silnici II/438 v místě křížení s ulicí Tovární. Stála přes čtyři a půl milionu korun.

„Okružní křižovatka má čtyři větve o vnějším průměru 36 metrů. Nově bylo přes ni vytvořeno přímé dopravní připojení k blízkému supermarketu, ke kterému se v minulosti přijíždělo z Tovární ulice,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stavební firma zde vybudovala okružní pás křižovatky se živičným povrchem, středový prstenec s povrchem ze žulových kostek včetně odvodnění, dopravní ostrůvky a středový ostrov včetně obrub. Navazující úseky silnice II/438 jsou široké 7 metrů, vozovka okružního pásu je široká 6 metrů, středový prstenec 3 metry. Okružní křižovatka je vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

Souběžně s touto stavbou zajišťovalo město Holešov výstavbu dvou větví okružní křižovatky pro připojení Tovární ulice a připojení k supermarketu, dále výstavbu navazujících chodníků, sjezdů, zpevněných ploch a některé další práce mimo krajskou silnici.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

28. 12. 2018

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.