Typické kroje a tradice Zlínského kraje představí americká televize

  31.5.2021
Typické kroje a tradice Zlínského kraje představí americká televize

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jak se šije lidový kroj, představení keramické dílny v Buchlovicích nebo jak malérečky ze Slovácka zdobí kraslice, to chystá odvysílat americká kabelová televize Czech-American TV (CATVUSA). Reportáže natáčel ve spolupráci se studenty ze Zlínského kraje americký televizní producent českého původu a ředitel Czech-American TV John Honner. Dokumentární filmy zhlédne až 2,5 milionu domácností v 60 amerických městech a další desetitisíce lidí na internetu.

„Úspěšná spolupráce Zlínského kraje s Czech-American TV a Johnem Honnerem trvá již 16 let. Jde o velký počin, jak zviditelnit náš region a především cestovní ruch v oblastech, kde jen stěží můžeme aktivně náš kraj propagovat. Reportáže mají velkou sledovanost a vždy představují určitou unikátnost kraje," řekl náměstek hejtmana Lubomír Traub s tím, že při každém natáčení se snaží americká produkce navštívit nejrůznější místa a představit Východní Moravu v celé její rozmanitosti.

Poslední natáčení probíhalo ve spolupráci se studenty Gymnázia a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Zlíně a za finanční podpory Zlínského kraje. Dlouhodobě televize spolupracuje také se Střední uměleckoprůmyslovou školou Uherské Hradiště.

„Díky této spolupráci si studenti vyzkouší nejen zajímavou práci, při které nahlédnou do oblasti médií a produkce, ale současně se zdokonalují v komunikaci v angličtině," vyzdvihla radní pro školství Zuzana Fišerová.

„Zlínský kraj je jeden z mála regionů v Česku, který se může pochlubit takovou láskou k folkloru a tradicím. Přiblížit atmosféru a unikátnost tohoto regionu chceme i v zahraničí," vysvětlil důvod tematického zaměření John Honner.

Během návštěvy ve Zlínském kraji se John Honner podíval také do Muzea Podhradí v Buchlovicích, prohlédl si zrekonstruovaný obchodní dům ve Zlíně a navštívil Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, kde se setkal s náměstkem hejtmana Lubomírem Traubem, zodpovědným za oblast cestovního ruchu. Studenti tamního gymnázia se totiž nově zapojí do tvorby obsahu webových stránek kabelové televize.

„Propagace Zlínského kraje a celého Česka v zahraničí je velmi důležitá. Pandemií tolik zasažený cestovní ruch a podnikatelé z toho odvětví si to zaslouží. Jsme rádi, že spolupráce funguje a že s přispěním našich studentů vzniká pro kraj tak skvělá reklama," dodal náměstek.

Czech-American TV vznikla v roce 2003. Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice, regionech, památkách a kultuře. Vysílání má formu videodokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Na půlhodinové pořady o Zlínském kraji se mohou podívat také čeští diváci, a to na webu www.catvusa.com. 

31. 5. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

img-20210514-160447~2.jpg
img-2839.jpg
img-20210515-124458~3.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap