Týden manželství nabídne ve Zlíně zajímavé akce nejen pro manželské páry

  4.2.2020
Týden manželství nabídne ve Zlíně zajímavé akce nejen pro manželské páry

ZLÍN – V týdnu od 10. do 16. února bude ve Zlíně pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka probíhat Národní týden manželství, který nabídne řadu aktivit pro všechny, kdo si myslí, že manželství je dobrá věc.

Ke zlepšení kvality soužití manželů či partnerů, kteří se na manželský slib teprve připravují, přispěje například seminář Manželství v síti jáhna a kadeřníka Jana Špilara. Záštitu nad seminářem, který se uskuteční v sobotu 15. února od 9 hodin ve foyer 14I15 Baťova institutu, převzala radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální oblast, neziskový sektor a rodinnou politiku.

„Když společně pracujeme na partnerském vztahu a uvědomíme si, že je dobré si vždy první položit otázku k sobě samému, a to: ´Co můžu udělat já, aby náš vztah byl lepší´, tak objevíme jiný pohled na udržení vztahu, na kterém je zapotřebí neustále pracovat. Jak v manželství, tak i v ostatních vztazích se nesmíme přestat snažit o zlepšení vzájemné komunikace. Ta, ať verbální nebo neverbální, by měla být základním kamenem každého soužití stejně jako tolerance, respekt a úcta. Naučit se vnímat potřeby toho druhého a snažit se prohlubovat vzájemný cit, který k manželství vedl a nezapomínat na vzájemné ocenění,“ řekla radní Michaela Blahová.

Během celého Týdne manželství ve Zlíně budou moci ti, kdo se zaregistrují na stránkách manzelstvivezline.cz, získávat bezplatné SMS s námětem, jak potěšit svou „polovičku“ a co konkrétního udělat pro zlepšení vztahu. V kavárně Epupa Café v OC Obchodním centru Zlín dostanou manželské páry kávu zdarma. V Centru pro rodinu ve Zlíně bude probíhat kurz Manželské večery a v Klubu Pod Kánoí se uskuteční přednáška o manželství – Hlavně matka, nebo manželka?

Další informace na www.manzelstvivezline.cz a www.credonf.cz

 

4. 2. 2020

Zpracovala: Adéla Čuříková

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap