Truhlář roku 2019 je ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem

20. 11. 2019

Ve dnech 7. – 9. listopadu proběhl na českobudějovickém výstavišti 25. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo, jejíž součástí byla také celostátní soutěžTruhlář roku 2019 a rovněž i soutěže o Nejlepší prezentaci školy, o Propojení školské a podnikatelské sféry a o Nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce.

V soutěži Truhlář roku 2019 získal 1. místo v jednotlivcích student Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem Tomáš Hora, v soutěži družstev se na 2. místě umístil Tomáš Hora s Janem Tašnerem z téže školy. Oba studenti prokázali svoji technickou a řemeslnou kvalitu při výrobě zadaného výrobku a museli se také vypořádat s testem odborných znalostí oboru truhlář. Motivací pro studenty byla možnost pracovat s materiály a ozřejmit si technologické a pracovní postupy, předat si navzájem zkušenosti a porovnat dovednosti mezi školami i žáky.  

Součástí výstavy byla soutěž o spolupráci škol a firem. Ve spolupráci s firmou Trachea a.s. Holešov s názvem „Výjimečný nábytek jako jste vy sami - design jako hra“ získala Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem u odborné poroty 1. místo, v soutěži o nejlepší prezentaci školy ze všech zúčastněných škol a ostatních vystavovatelů obdržela u hodnotící komise 1. místo za výjimečnost expozice s důrazem na její provedení, nápaditost a řemeslné zpracování výrobků. V soutěži o nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce s názvem „Dřevo hrou“ bylo škole předáno čestné uznání za společné projekty a aktivity, na nichž se škola podílí.

„Poděkování patří také studentům Petru Pavelcovi a Viktoru Novotnému, kteří reprezentovali školu ve výstavním stánku. Celkově lze akci hodnotit jako velmi úspěšnou a těší nás, že se škola stává známou i v jiných regionech,“ řekla k úspěchu v soutěži Olga Pastyříková, ředitelka školy.

 

Další informace na www.ssno.cz

 

ssno-bystrice-pod-hostynem.jpg
ssno-bystrice-pod-hostynem2.jpg
ssno-bystrice-pod-hostynem3.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap