Tripartita jednala o sociálních službách i o dopravní obslužnosti

13.9.2019
Tripartita jednala o sociálních službách i o dopravní obslužnosti

ZLÍN – Aktuální situace na trhu práce ve Zlínském kraji, dočasné zajištění dopravní obslužnosti regionu veřejnou linkovou dopravou a záměr předat poskytování sociálních služeb pro cílovou skupinu senioři jiným poskytovatelům, byla hlavní témata, o kterých ve čtvrtek jednala Rada hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje na svém plenárním zasedání.

Radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor informovala členy krajské  tripartity o tom, že momentálně probíhá sběr informací, kde si kraj vyjasňuje postoj obcí k možnosti převodu s cílem dosáhnout lepší provázanosti přímo s místem, kde jsou služby poskytovány a kde lidé žijí. Protazím se uskutečnilo 7 z celkem 13 naplánovaných jednání se zástupci obcí ohledně možnosti převodu stávajících krajských zařízení – domovů pro seniory.

S dočasným zajištěním dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou do doby vysoutěžení nových dopravců seznámil členy Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Další, a pro letošní rok poslední, zasedání plenární schůze krajské tripartity se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince, kdy se budou schvalovat termíny plenárních schůzi pro rok 2020.

Zpracovala: Helena Mráčková

13. 9. 2019