TIPY NA ZAJÍMAVÉ AKCE VE ZLÍNSKÉM KRAJI

8. 1. 2019

Příští dny jsou ve Zlínském kraji plné zajímavých akcí. Nenechte si je ujít.

Čtvrtek 10. ledna

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:
Redutu Uherské Hradiště rozezní dámské vokální trio Prime Time Voice. Jazzový koncert začne v 19:30 hod.

Pátek 11. ledna

KROMĚŘÍŽ: Reprezentační ples Střední hotelové školy a služeb Kroměříž se ponese v tématu Na křídlech andělů. Začne v 20:00 ve společenském sále.

VLČNOV: Ve Vlčnově začíná bohatá plesová sezona. V pátek 11. ledna ji zahájí Reprezentační ples školy a obce, o den později, v sobotu 12. ledna, přijde na řadu Sportovní ples. Další podrobnosti a program na www.vychodni-morava.cz/akce/131237/.

ZLÍN: Výstava Milana Knížáka nazvaná „Žít jinak“ je k vidění v 1. podlaží 14. budovy 14I15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně. V pátek 11. ledna od 16 hod. zájemce provede výstavou osobně sám Milan Knížák, jehož umělecké aktivity jsou velmi široké -  zahrnují akce, výtvarné umění, hudbu, architekturu, design, módu, básně, fotografie. V 18:30 hod. pak autor představí poezii z výběru své celoživotní básnické tvorby. Jako host vystoupí zlínský básník Jaroslav Kovanda. Výstavu pak bude možné navštívit až do 3. února.

Sobota 12. ledna

KUNOVICE: Již XXII. ples města Kunovice se uskuteční od 19 hod. Hrát budou Plesový orchestr Coppelia, DJ Jaroslav Gruna a Swing Band Kroměříž. Předtančení bude v režii TK Rokaso a TC Layla – Kaliyon.

PUSTEVNY: Jako již tradičně se po tři lednové týdny Pustevny v Beskydech stanou centrem festivalu Ledových soch. Vzhledem k rozmarům počasí jsou sochy opět umístěné ve dvou tematických stanech. Festival začne v sobotu 12. ledna. Pro sochaře bude připraveno 40 tun ledu, pro návštěvníky spousta her a soutěží.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Wellness hotel Energetic v Rožnově pod Radhoštěm bude místem tradičního Papučového bálu, na který zve Soubor písní a tanců Javořina. Začne v 19 hod., k tanci a poslechu bude hrát CM Javořina a DH Horňané.

SOLÁŇ: Na Novoroční tříkrálový koncert zve oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku.  Uskuteční se v sobotu 12. ledna v 15:30 hod. V programu zazní árie a písně autorů A. L. Webera, G. Cacciniho, W Gomeze, A. Dvořáka, G. Verdiho a M. SCH. Trnavského, chybět nebudou ani vánoční koledy. To vše v podání Marianny Pillárové (soprán), Eriky Šporerové (mezzosoprán) a klavírního doprovodu Marie Horáčkové.

Neděle 13. ledna

UHERSKÝ BROD: V Domě kultury Uherský Brod se uskuteční vystoupení Čiperkové aneb Děti dětem. Odpoledne plné písniček, říkanek a tance začne v 15 hod.

Ostatní

Až do neděle 13. ledna je možné zhlédnout ve Vlčnově na Uherskohradišťsku výstavu Slaměné vánoce, která umožní vzpomínku na nedávno skončené svátky i na to, jak je slavili naši předci. Umístěná je v Galerii na Měšťance.

Muzeum v Napajedlech na Zlínsku zve na výstavu Alois Juřena – celý můj život. Je věnovaná místnímu rodákovi a výtvarníkovi. Navštívit ji lze až do neděle 13. ledna.

Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště zve na unikátní betlém ze dřeva a kovu v životní velikosti. Kovozoo má otevřeno denně od 10 do 18 hod. Betlém bude přístupný do 3. února.

Nabídka dalších akcí na www.vychodni-morava.cz.

knizak-vystava.jpg