TIPY NA ZAJÍMAVÉ AKCE VE ZLÍNSKÉM KRAJI

16. 10. 2018

Nejbližší dny jsou ve Zlínském kraji plné zajímavých akcí. Nenechte si je ujít. 

STŘEDA 17. ŘÍJNA

NAPAJEDLA: V kině v Napajedlech se uskuteční přednáška Historie a současnost naší armády. Od 17:30 o ní bude hovořit vojenský historik Eduard Stehlík.

ZLÍN: Nová galerie s názvem G18 se otevírá ve Zlíně. Navrhla ji světově proslulá architektka Eva Jiřičná jako součást objektu U18 zlínské Univerzity T. Bati. Od 18 hodin proběhne nejen slavnostní otevření nové galerie, ale současně i vernisáž úvodní výstavy nazvané „Průzkumy bydlení“. Práce šedesátky autorů, vesměs studentů Fakulty multimediálních komunikací, provedou návštěvníky všemi prostorami, které člověka obklopují, doslova od kolébky až do hrobu.   

ČTVRTEK 18. ŘÍJNA

VSETÍN: Masarykova veřejná knihovna zve na přednášku Gorily, jak je neznáme. Začátek je od 17:00.

ZLÍN: Sad Svobody ve Zlíně zažije Stromové slavnosti. Návštěvníky čeká od 9:00 do 14:00 bohatý program, který je věnován oslavě mezinárodního Dne stromu.

ZLÍN: Rehabilitační stacionář ve Zlíně zve na Den otevřených dveří. Uskuteční se od 8:30 do 15:00. Akce se koná u příležitosti 25. výročí založení stacionáře. Více info na www.stacionar.cz.                                        

PÁTEK 19. ŘÍJNA

BUNČ: Od pátku 19. do neděle 21. října lze vyrazit do Lesního penzionu Bunč ve Chřibech. K ochutnání zde budou zvěřinové speciality. Ve chřibských lesích v minulosti lovili i císař František Josef I. s ruským carem Alexandrem III.

VIZOVICE: V kostele sv. Vavřince vystoupí houslový virtuóz Václav Hudeček a cembalista Martin Hroch. Koncert začíná v 18:30.

VSETÍN: V Masarykově veřejné knihovně se uskuteční už osmá Noc her. Akce je určena všem milovníkům zábavných a inteligentních her a začne v 18:00. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/129601/.

ZLÍN: Třináct atraktivních zápasů v thaiboxingu, K1 a MMA čeká na návštěvníky galavečera Sad Gym Fight Night, který se uskuteční od 19:00 ve sportovní hale Euronics ve Zlíně. Takto velká show bojovníků se však do Zlína vrací po dlouhých letech. Více informací na www.sadgym.com

SOBOTA 20. ŘÍJNA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Klub Mír zve na Slet bubeníků, uskuteční se už po sedmnácté. Koncert začne v 20:00.

ZLÍN: Park Komenského ve Zlíně zažije Dýňobraní. Pro rodiny s dětmi bude připravena od 14:00 do 18:00 stezka s úkoly, výtvarné tvoření, soutěž ve dlabání dýní, strašidelné malování na obličej a další aktivity.

 

OSTATNÍ                                                                         

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Až do neděle 21. října představuje letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Prezentuje zde ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku. Otevřena je dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin mimo pondělí.

Kontakt:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

 

dynobrani.jpg
vmp-roznov-p-r.jpg
plakat-dynobrani.jpg
plakat-valassky-hortikomplex.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.