Templářské slavnosti oslaví 10. narozeniny

3.8.2020

Rytířské souboje, dobovou hudbu, spoustu aktivit pro celou rodinu i výtečný zvěřinový guláš mistra Karla Jurčíka. To vše a mnohé další nabídne jubilejní 10. ročník oblíbených Templářských slavností, který proběhne v sobotu 15. srpna na vsetínském zámku a hvězdárně.

Templáři spravovali vsetínské panství na přelomu 13. a 14. století a měli velký podíl na rozvoji oblasti. Z období jejich panování také pochází vůbec první písemná zmínka o existenci Vsetína.

Muzeum regionu Valašsko se jim rozhodlo vzdát hold středověkou slavností, která letos slaví už své 10. narozeniny. Za dobu své existence si získala mezi lidmi velkou oblibu a na zámek i hvězdárnu pravidelně láká spousty návštěvníku z celého regionu.

Jubilejní ročník proběhne v sobotu 15. srpna od 14:00 do 21:00 hodin. Příchozí se mohou těšit na vystoupení šermířských skupin Valmont, Marcus M a Velenští zbrojnoši, dobovou hudbu Calata či kejklířskou show formace Kašpaři. „Nebudou chybět ukázky středověké kuchyně a dávných řemesel. I letos dorazí ranhojič a lidé nepřijdou ani o oblíbené létající dravce. Pro děti budou připraveny rytířské trenažéry, střelba z luku a spousta další zábavy,“ doplnil kurátor akce Pavel Mašláň z Muzea regionu Valašsko.

O chuťové buňky příchozích se stejně jako loni postará vyhlášený mistr guláše Karel Jurčík, připravena bude i spousta dalších dobrot k jídlu a pití. Vstupné je vskutku symbolické (plné 50 Kč, snížené 30 Kč), kdo navíc dorazí ve středověkém kostýmu, může na akci úplně zdarma.

Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín

www.muzeumvalassko.cz