Templářské slavnosti

17.8.2019 - 17.8.2019
vsetínský zámek a hvězdárna
Muzeum regionu Valašsko, p. o.
www.muzeumvalassko.cz

Vystoupení historických šermířů, umělců či kouzelníků s ohněm, ukázky středověkých řemesel a tradic, spoustu atrakcí pro děti a dospělé nebo vyhlášený guláš mistra Karla Jurčíka. To vše a mnohé další nabídne 9. ročník oblíbených Templářských slavností, které proběhnou v sobotu 17. srpna od 14 hod. na vsetínském zámku a hvězdárně.

 

Tradiční akci, která odkazuje na templářskou minulost Vsetína, organizuje Muzeum regionu Valašsko spolu s Domem kultury Vsetín a Masarykovou knihovnou Vsetín. Záštitu převzali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a starosta města Jiří Růžička.

 

Zámecký park jako středověká tvrz

To hlavní se bude odehrávat na prostranství před zámkem. Atmosféru středověku naladí dobová hudba Devětsil, historické tance v podání formace Porta temporis a souboje šermířských skupin Valmont, Velenští zbrojnoši a Marcus M. Po setmění se pak můžete těšit na tématicky laděnou ohňovou show Černých salamandrů. V rámci doprovodného programu budou připraveny jízdy na koni, ukázky dobové kuchyně či profesí jako ranhojič, kovář, věštkyně či svíčkařka. Oblíbení burgmistři budou s dětmi procvičovat rytířské dovednosti a Černí salamandři chystají kejklířský workshop. Chybět nebude ani malováni na obličej. Postaráno bude i o vaše chuťové buňky. Krom jiného si budete moci vybrat ze čtyř druhů guláše od vyhlášeného mistra Karla Jurčíka. Když si donesete vlastní nádobu, můžete si nějakou tu porci odnést i sebou.

 

Do zámku na přednášky, víno i pohádky

Uvnitř zámku proběhne přednáška známého odborníka na templářské rytíře Emericha Iana Warnekeho nazvaná Meč a štít aneb Templáři od minulosti po současnost. Připraveny budou tvořivé dílny či čtení pohádek a příběhů pro rytíře i rytířky s Masarykovou knihovnou. Dospělí si mohou zajít třeba na ochutnávku kvalitních vín z templářských sklepů. Po dobu slavností sice zůstanou uzavřeny stálé expozice, v rámci vstupného na akci si ale budete moci projít všechny výstavy a pokochat se vyhlídkou ze zámecké věže.

 

Hvězdárna zve na atrakce, pozorování i opékání špekáčků

Do programové mozaiky Templářských slavností přispěje několika dílky i Hvězdárna Vsetín, která rovněž patří pod správu Muzea regionu Valašsko. Čeká vás zde lukostřelba, ukázky dravců ze záchranná stanice v Hošťálkové, ražení mincí či populární rytířské trenažéry. Vystoupí šermířský spolek Šumperk a chybět nebude ani pozorování Slunce. Zájemci si také budou moci nad ohništěm v areálu hvězdárny opéct špekáček (zásoby si doneste sebou). Více na www.muzeumvalassko.cz.

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

 

Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín

www.muzeumvalassko.cz

 

Dokumenty ke stažení

.jpg A_P-Templarske_slavnosti-2019_WEB 730,13 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.