Téměř čtyřmi miliony podpoří kraj hasiče, záchranáře i červený kříž

  19.1.2023
Téměř čtyřmi miliony podpoří kraj hasiče, záchranáře i červený kříž

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje schválila dotaci 200 tisíc korun pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje a stejnou částkou podpoří Horskou službu ČR. Oblastnímu spolku Českého červeného kříže pošle kraj 50 tisíc korun. Radní také doporučili zastupitelům schválit rozdělení dalších 3 milionů korun mezi všechna okresní sdružení hasičů v kraji.

„Že je práce hasičů a dalších složek záchranného systému nepostradatelná pro zvládání všech možných mimořádných událostí, je bez debaty. Proto je musíme finančně podporovat a peníze pro ně máme připraveny i letos," řekl hejtman Radim Holiš.

Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje využije příspěvek na cvičení složek integrovaného záchranného sytému, údržbu zásahových oděvů a plnění tlakových lahví pro jednotky požární ochrany sboru dobrovolných hasičů.

Horské službě ČR pomůže dotace zajistit činnost záchranářů a poskytování první pomoci v části Beskyd ležící na území Zlínského kraje.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín použije padesátitisícovou dotaci na posílení připravenosti humanitárních jednotek.

Radní kromě těchto už schválených příspěvků doporučili krajskému zastupitelstvu podpořit rozdělení dotací v celkové výši 2,5 milionu korun mezi všechna čtyři okresní sdružení hasičů v kraji. Tyto finance pomohou pokrýt organizaci akcí a činnosti nadregionálního významu.

Stejně tak rada doporučila uvolnit po půl milionu korun na nákup osobních vozidel pro zabezpečení činnosti a akcí dobrovolných hasičů okresními sdruženími Zlín a Vsetín. Hasičům z okresů Uherské Hradiště a Kroměříž bude dotace na nákup osobních vozidel poskytnuta v roce 2024.

Zpracoval: Vladimír Dostálek

19. 1. 2023

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz    

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap