Také Vsetínská nemocnice nabízí stipendia svým budoucím lékařům a sestrám

9.8.2017
Také Vsetínská nemocnice nabízí stipendia svým budoucím lékařům a sestrám

ZLÍNSKÝ KRAJ – Stipendia ve výši až 4 500 korun měsíčně nabízí Vsetínská nemocnice budoucím všeobecným sestrám a radiologickým asistentům, 5 000 korun pak budoucím lékařům. Nemocnice se tak připojila k projektu spolufinancovanému z rozpočtu Zlínského kraje v rámci Stipendijního programu pro zdravotnické obory.

Vsetínská nemocnice stipendia nabízí studentům druhého a třetího ročníku oboru všeobecná sestra, ať již studují na vysoké nebo vyšší odborné škole. Podmínkou je setrvání v pracovním poměru v plném úvazku tři roky po úspěšném ukončení studia. Budoucím zaměstnancům interního oddělení nebo léčebny dlouhodobě nemocných může být přiznáno stipendium ve výši 4 500 korun měsíčně, pokud budou pracovat na jiných odděleních, pak se bude jednat o stipendium 2 500 korun měsíčně. Mimořádně je nemocnice schopna stipendium nabídnout i v prvním ročníku. Nemocnice nabízí stipendia ve výši 4 500 korun měsíčně také budoucím radiologickým asistentům, zde se nabídka týká studentů druhého a třetího ročníku bakalářského studia v daném oboru. Také zde je podmínkou setrvání v pracovním poměru v plném úvazku po dobu tří let po úspěšném ukončení studia.

Co se týká stipendií budoucích lékařů, nabízí Vsetínská nemocnice studentům pátého a šestého ročníku lékařské fakulty oboru všeobecné lékařství stipendium ve výši 5 000 korun měsíčně. Podmínkou je setrvání v pracovním poměru po dobu tří let do absolvování základního kmene specializačního oboru a dále minimálně dva roky po jeho získání. Preferovanými obory jsou vnitřní lékařství, neurologie, geriatrie, chirurgie, radiologie a zobrazovací metody a praktické lékařství pro dospělé.

„O stipendium mohou zájemci žádat již nyní. Doporučuji, aby se studenti rozhodli nejpozději do 10. října 2017. Pro začátek studenti nemusí žádné doklady dodávat. K vyřízení stipendia pak samozřejmě potvrzení o studiu. Ohledně stipendií se mohou studenti obracet osobně, e-mailem či telefonem přímo na mě," uvedl náměstek pro personální řízení ve Vsetínské nemocnici Ing. Martin Pavlica, MHA.

Prostřednictvím stipendií se Zlínský kraj společně s nemocnicemi již druhým rokem snaží přispět ke snížení dlouhodobého nedostatku lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků v nemocnicích. Pro tento účel má kraj ve svém rozpočtu pro nadcházející školní rok připraveno 1,5 milionu korun. Možnost stipendií mohou ve Zlínském kraji využít velké nemocnice, které mají minimálně deset pracovišť s akutní lůžkovou péčí. Systém je nastaven tak, že nemocnice, které se chtějí do vyplácení stipendií zapojit, požádají kraj o dotaci v rámci k tomu určenému programu. Každá nemocnice může obdržet až 300 tisíc korun. K takto získaným penězům pak přidá své vlastní prostředky ve stejné výši (kraj a nemocnice tedy hradí náklady půl na půl). Kromě Vsetínské nemocnice nabízejí pro nadcházející školní rok vyplácení stipendií také ostatní nemocnice vlastněné krajem, tedy Kroměřížská, Uherskohradišťská a Krajská nemocnice Tomáše Bati.

Více o stipendiích Vsetínské nemocnice na: http://nemocnice-vs.cz/aktuality-a-archiv/nemocnice-nabizi-stipendia-mediky-budouci-vseobecne-sestry-radiologicke-asistenty/.

Zpracoval: Jan Vandík (s využitím tiskové zprávy Vsetínské nemocnice)

8. 8. 2017

Renata Janečková