Také letos kraj ocení společnosti, které se chovají férově ke svým zaměstnancům

  7.2.2020
Také letos kraj ocení společnosti, které se chovají férově ke svým zaměstnancům

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ocenit ty zaměstnavatele, kteří se starají o rovné podmínky svých zaměstnanců, pomáhají jim sladit jejich pracovní a rodinný život a nezapomínají ani na společenskou odpovědnost, hodlá také v letošním roce Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje. Stane se tak v rámci ocenění „Férový zaměstnavatel Zlínského kraje“, sdělila radní Michaela Blahová.

Krajská hospodářská komora a Zlínský kraj již oslovily zaměstnavatele ze Zlínského kraje s informací o vyhlášení ocenění a byly jim zaslány rovněž přihlašovací dotazníky, na základě kterých bude následně odborná komise rozhodovat o udělení ocenění. Do soutěže se mohou stále přihlásit zaměstnavatelé, kteří se aktivně zasazují o rovné podmínky pro všechny skupiny zaměstnanců, věnují jim péči a pozornost a nabízejí jim možnosti, jak sladit pracovní a rodinné role.

U přihlášených institucí se bude hodnotit deset tematických oblastí – interní dokumenty, personální podmínky, formy organizace práce, udržování kontaktu se zaměstnanci, zdravotní péče, sociální péče, osobní rozvoj a vzdělávání, péče o osobu blízkou, prorodinné aktivity a společenská odpovědnost. Ocenění se bude udělovat ve 4 kategoriích: nepodnikatelský subjekt, malá organizace (do 50 zaměstnanců), střední organizace (51–250 zaměstnanců) a velká organizace (nad 251 zaměstnanců). Ocenění Férový zaměstnavatel Zlínského kraje bude uděleno v květnu.

Přihlášky (vyplněné dotazníky) bude možno zasílat na emailovou adresu eva.gazdosova@kr-zlinsky.cz, a to nejpozději do 28. 2. 2020.

V loňském roce byla oceněna v kategorii malá organizace firma Technodat Develop s.r.o. a v kategorii velká organizace zvítězila Česká Zbrojovka a.s. V kategorii nepodnikatelský subjekt se stal vítězem Domov pro seniory Loučka, příspěvková organizace Zlínského kraje.

 

7. 2. 2020

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

 

                        

Dokumenty ke stažení

.doc Dotazník k udělení ocenění Férový zaměstnavatel ZK 2020 172 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap