Také letos kraj ocení společnosti, které se chovají férově ke svým zaměstnancům

26.4.2017
Také letos kraj ocení společnosti, které se chovají férově ke svým zaměstnancům

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ocenit ty zaměstnavatele, kteří se se starají o rovné podmínky svých zaměstnanců a mimo jiné jim pomáhají sladit jejich pracovní a rodinný život, hodlá také v letošním roce Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje. Stane se tak v rámci již 5. ročníku ankety „Férový zaměstnavatel ve Zlínském kraji".

„Jedním z témat, na které jsme se v letošním roce mimo jiné zaměřili, je prorodinný přístup organizací. Zde bude zohledněna například realizace programů a aktivit pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky, nabídka výhod pro rodiny s dětmi, podpora volnočasových aktivit dětí, podpora seniorů, ale také například to, zda je v hodnocené organizaci k dispozici dětský koutek nebo místo pro přebalování a kojení," informovala Michaela Blahová, radní Zlínského kraje zodpovědná za sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Krajská hospodářská komora a Zlínský kraj osloví v první polovině května zaměstnavatele ze Zlínského kraje s informací o vyhlášení ocenění a zašlou jim rovněž přihlašovací dotazníky, na základě kterých bude následně odborná komise rozhodovat o udělení ocenění. Do soutěže se mohou přihlásit zaměstnavatelé, kteří se aktivně zasazují o rovné podmínky pro všechny skupiny zaměstnanců, věnují jim péči a pozornost a nabízejí jim možnosti, jak sladit pracovní a rodinné role.

U přihlášených institucí se bude hodnotit deset tematických oblastí – interní dokumenty, personální podmínky, formy organizace práce, udržování kontaktu, zdravotní podmínky, sociální péče, osobní rozvoj a vzdělávání, péče o osobu blízkou, prorodinné aktivity a společenská odpovědnost. Ocenění se bude udělovat ve třech kategoriích: malá organizace (do 50 zaměstnanců), střední organizace (51 – 250 zaměstnanců) a velká organizace (nad 251 zaměstnanců).

Přihlášky (vyplněné dotazníky) bude možno zasílat na emailovou adresu marta.linhartova@kr-zlinsky.cz, a to nejpozději do 30. 6. 2017.

V loňském roce byly oceněny v kategorii malá a střední instituce firma EUREGNIA s.r.o. a v kategorii velká instituce firma Austin Detonator s.r.o.

Zpracoval: Jan Vandík

26. 4. 2017