Svět kostiček: Seva

1.2.2020 - 26.4.2020
Zámek Vsetín
Muzeum regionu Valašsko
http://www.muzeumvalassko.cz/akce-a-vystavy/svet-kosticek-seva-putovni-vystava-exponatu-z-ceske-stavebnice-seva

Putovní výstava exponátů ze stavebnice SEVA pochází ze soukromé sbírky architekta Petra Šimra, který v rámci projektu Svět kostiček představuje vedle továrních setů českého výrobce SEVY i svou vlastní tvorbu. K té nejnovější patří bezesporu unikátní kolekce na téma Seva Noemova archa, která nabízí ke zhlédnutí desítky modelů zvířat. Tvoří ji soubory jako Hmyz pod lupou, Ptáci létaví a nelétaví, Savci, Šelmy, Obojživelníci, Ryby a paryby a Vyhynulá zvířata. Kromě atraktivních modelů se návštěvníci mohou těšit i na velkou hernu pro děti.

Ing. arch. Petr Šimr, PhD. (PEESKO) je autorem a patronem putovních výstav Svět kostiček z kostiček Lego a SEVA. Navíc je zakladatelem vzdělávacího programu SEVA Stavitelská akademie. Věnuje se nejen sběratelské, výstavní a edukační činnosti, ale je také majitelem kompletního továrního sortimentu SEVA® a designerem, stavitelem a dokonce i trojnásobným rekordmanem se stavebnicí SEVA. Jako návrhář se ve své vlastní tvorbě specializuje na realizaci modelůautomobilů, pásové civilní i bojové techniky z doby druhé světové války, modulárních domů a městských i vesnických staveb, figurek zvířat, společenských her aj. Díky své invenci a zkušenosti navrhne a zhotoví dle požadavků zadavatelů z kostiček SEVA téměř cokoli.

Pro zájemce o fenomén české stavebnice SEVA uspořádá Petr Šimr na závěr výstavy komentovanou prohlídku, a to v neděli 26. dubna od 15 hodin. 

Během výstavy bude možné zakoupit na recepci muzea nové stavebnice za příznivou cenu.

Tiskovou zprávu najdete ZDE

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap