Svět kostiček: Seva

1.2.2020 - 26.4.2020
Zámek Vsetín
Muzeum regionu Valašsko

Putovní výstava exponátů ze stavebnice SEVA pochází ze soukromé sbírky architekta Petra Šimra, který v rámci projektu Svět kostiček představuje vedle továrních setů českého výrobce SEVY i svou vlastní tvorbu. K té nejnovější patří bezesporu unikátní kolekce na téma Seva Noemova archa, která nabízí ke zhlédnutí desítky modelů zvířat. Tvoří ji soubory jako Hmyz pod lupou, Ptáci létaví a nelétaví, Savci, Šelmy, Obojživelníci, Ryby a paryby a Vyhynulá zvířata. Kromě atraktivních modelů se návštěvníci mohou těšit i na velkou hernu pro děti.

Ing. arch. Petr Šimr, PhD. (PEESKO) je autorem a patronem putovních výstav Svět kostiček z kostiček Lego a SEVA. Navíc je zakladatelem vzdělávacího programu SEVA Stavitelská akademie. Věnuje se nejen sběratelské, výstavní a edukační činnosti, ale je také majitelem kompletního továrního sortimentu SEVA® a designerem, stavitelem a dokonce i trojnásobným rekordmanem se stavebnicí SEVA. Jako návrhář se ve své vlastní tvorbě specializuje na realizaci modelůautomobilů, pásové civilní i bojové techniky z doby druhé světové války, modulárních domů a městských i vesnických staveb, figurek zvířat, společenských her aj. Díky své invenci a zkušenosti navrhne a zhotoví dle požadavků zadavatelů z kostiček SEVA téměř cokoli.

Pro zájemce o fenomén české stavebnice SEVA uspořádá Petr Šimr na závěr výstavy komentovanou prohlídku, a to v neděli 26. dubna od 15 hodin.

Během výstavy bude možné zakoupit na recepci muzea nové stavebnice za příznivou cenu.

Tiskovou zprávu najdete ZDE

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu