Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem Zlínského kraje za rok 2016

  21.4.2017
Střelkyně Adéla Bruns byla vyhlášena Sportovcem Zlínského kraje za rok 2016

ZLÍN – Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. K vítězství jí přišli poblahopřát představitelé Zlínského kraje, který je vyhlašovatelem této tradiční ankety.

„Tento večer není pouze oslavou úspěchů sportovců ze Zlínského kraje. Já osobně si velmi vážím píle a vůle, kterou musíte vložit do toho, abyste dosáhli výsledků. Tím jste totiž předurčeni k tomu, abyste ke všech činnostem, kterým se budete v budoucnu věnovat, přistupovali se stejnou vůli i píli a byli stejně úspěšní jako ve sportu. Zároveň jste dobrým příkladem pro ty, kteří nesportují, protože sport není pouze o dobré formě a zdraví, ale je to také způsob prožívání života, který člověku přináší radost. Není to pouze radost z vítězství, ale i radost ze hry a společenství," řekl při slavnostním zahájení hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který o několik okamžiků později předal i Cenu hejtmana. Tu si odnesl sedmdesátiletý Jan Talaš ze Vsetína, který je držitelem pěti zlatých pamětních medailí za padesát absolvovaných dálkových běhů na lyžích po celém světě.

Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Dále pak byly uděleny Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a letos také Cena fair-play, kterou získal fotbalista Francis Kone z fotbalového klubu 1. FC Slovácko za poskytnutí první pomoci protihráči (vytáhnutí zapadlého jazyka) během prvoligového zápasu.

„Smyslem této naší ankety není pouze odměnit úspěšné sportovce a poděkovat jim za vzornou reprezentaci kraje, ale rovněž dostat jejich jména do většího povědomí veřejnosti a pomáhat tak vytvářet pozitivní vzory zejména pro děti a mládež. Jsem proto velmi potěšen, že kromě řady ocenění významných sportovních výkonů byla v letošním ročníku ankety udělena také Cena fair-play, neboť každé nesobecké chování, kdy sportovec nemyslí pouze na svůj cíl a úspěch a dokáže podat pomocnou ruku soupeři, který je v nouzi, je tím úplně nejlepším vzorem a příkladem pro všechny," uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast sportu ve své gesci.

Do hodnocení v anketě mohli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla široká veřejnost zasílat do 6. března na krajský úřad. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 50 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise desítku nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz.

Adéla Bruns získala titul Sportovec Zlínského kraje již podruhé, poprvé to bylo před čtyřmi lety, kdy zvítězila ještě pod svým dívčím jménem Sýkorová. Dalšími absolutními vítězi ankety se v minulosti stali například hokejista Petr Čajánek, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.

Sportovec Zlínského kraje 2016 – přehled oceněných

Absolutní vítěz

Adéla Bruns, sportovní střelba

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10

Adéla Bruns, sportovní střelba, Zlín
David Janík, rychlostní kanoistika, Ostrožská Nová Ves
Jakub Jugas, fotbal, Zlín
Tereza Kleiblová, tradiční karate, Vsetín
Daniel Klvaňa, požární sport, Oznice
Václav Kristek, kanoistika, Valašské Meziříčí
Lukáš Macek, plavání, Zlín
Pavel Machů, naturální kulturistika a fitness
Jiří Orság, vzpírání, Karolinka
Zdeněk Stromšík, atletika, Uherské Hradiště

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Martin Káčer, tradiční karate, Vsetín

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Anna Marcaníková, atletika, Zlín

Nejúspěšnější sportovní kolektiv: Handball club Zubří - mladší dorost, házená

Nejúspěšnější trenér: Bohumil Páník, fotbal

Cena hejtmana Zlínského kraje: Jan Talaš, běh na lyžích

Cena občanů Zlínského kraje: Jakub Jugas, fotbal

Cena fair-play: Francis Kone, fotbal

21. 4. 2017

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

img-0172-foto-jiri-balat.jpg
img-0222-foto-jiri-balat.jpg
img-0301-foto-jiri-balat.jpg
img-0344-foto-jiri-balat.jpg
img-9545-foto-jiri-balat.jpg
img-9585-foto-jiri-balat.jpg
img-9699-foto-jiri-balat.jpg
img-9842-foto-jiri-balat.jpg

Dokumenty ke stažení

.zip FOTO KE STAŽENÍ 33290,28 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap