Startuje 20. ročník soutěže Stavba roku Zlínského kraje

25.1.2022
Startuje 20. ročník soutěže Stavba roku Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ - Do 18. března mohou investoři, projektanti a další účastníci výstavby posílat přihlášky do jubilejního 20. ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje. Vyhlašovatelem soutěže je krajská organizace Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě. Akce se koná pod záštitou hejtmana Radima Holiše. Do soutěže mohou být přihlášena díla, která byla uvedena do provozu rozhodnutím stavebního úřadu v roce 2021.

„Smyslem soutěže je poukázat na kvalitní projekty ve stavebnictví a přiblížit je veřejnosti. V nejbližších dnech dopisem oslovíme také starosty měst a obcí, aby přihlašovali zajímavé stavby, případně rekonstrukce. Díky úsilí místních zastupitelstev vznikají kvalitní a pozoruhodné objekty, které slouží občanům a kultivují veřejný prostor,“ sdělil krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček, který je jedním z členů odborné poroty.

V loňském roce získala nejvyšší ocenění – Cenu GRAND PRIX architekta Pavla Nováka – vědecká rekonstrukce národní kulturní památky Libušín po požáru. Kategorii občanských staveb vyhrála renovace a dostavba památkově chráněného Panského pivovaru v Holešově (na snímku). Mezi rozvojovými projekty měst a obcí si prvenství vydobyla Přístavba kulturního domu Beseda v Nivnici. Mezi rodinnými domy excelovala novostavba rodinného domu v Uherském Brodě. Oceněné byly i další stavby v celkem sedmi kategoriích.

Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku se uskuteční v červnu na zámku v Holešově.

Další informace na www.stavbaroku.zlin.cz.

Zpracovala: Helena Mráčková

Foto: Panský pivovar Holešov po rekonstrukci (archiv pořadatele).

25. 1. 2022

Soňa Ličková