Starostové získali důležité informace k tomu, aby mohli úspěšně čerpat krajské dotace

26.1.2018

ZLÍNSKÝ KRAJ – Informace o vypsaných dotačních programech Zlínského kraje zaměřených na rozvoj venkova i další související oblasti nabídnul seminář, který dnes na krajském úřadě pro několik desítek starostů obcí uspořádal Zlínský kraj. Zazněly zde také informace o chystaném 24. ročníku soutěže Vesnice roku.

„Je naším společným cílem, aby se obcím dařilo krajské dotace úspěšně čerpat. Proto jsme dnes uspořádali tento seminář, kde jsme jejich představitelům předali nejen nejdůležitější informace k vyhlášeným programům, ale poskytli jsme jim také prostor, aby se ptali na to, co je zajímá nebo co jim není jasné. Seznámili jsme je s naším programem na podporu obnovy venkova, v němž máme letos pro obce připraveno celkem 40 milionů korun, ale i s dalšími šesti dotačními tituly, které s oblastí rozvoje venkova úzce souvisejí a u nichž jsme před několika dny spustili příjem žádostí," sdělil Jan Pijáček, radní Zlínského kraje zodpovědný za řízení dotačních programů.

Přítomným zástupcům obcí byly představeny dotační programy zaměřené na podporu obnovy venkova, podporu zmírnění následků sucha v lesích, rozvoj ekologických aktivit, budování vodohospodářské infrastruktury, úpravu lyžařských běžeckých tras, podporu včelařů a bezpečnost silničního provozu. Ke všem těmto programům pohovořili příslušní zaměstnanci krajského úřadu, kteří mají administraci programů na starost, a podali informace o jejich zaměření, harmonogramu, podmínkách získání dotace či lhůtě a způsobu podávání žádostí a odpovídali také na položené dotazy.

Pro letošní rok má Zlínský kraj připraveno 21 dotačních programů s celkovou alokací přesahující 130 milionů korun. Podrobné informace o těchto programech jsou k dispozici na webových stránkách Zlínského kraje, v sekci Dotace (http://www.kr-zlinsky.cz/dotace-zlinskeho-kraje-cl-23.html).

Zpracoval: Jan Vandík

26. 1. 2018