Starostové se dozvěděli, jaké dotace mohou využít

13.1.2016
Starostové se dozvěděli, jaké dotace mohou využít

ZLÍN – Předat aktuální informace o vyhlašovaných programech Zlínského kraje týkajících se rozvoje venkova, územního plánování, životního prostředí a doplňkově i dopravy (problematika BESIP) bylo cílem semináře, který pro starosty obcí v úterý 12. ledna uspořádal Zlínský kraj pod záštitou náměstka hejtmana Ivana Mařáka, zodpovědného za životní prostředí.

„Jsem velmi potěšen velkým zájmem starostů o tématiku dotačních možností, plný sál je důkazem toho, že takto zaměřený seminář má své opodstatnění,“ řekl náměstek Ivan Mařák, jehož pozvání na tuto akci přijalo více než sto starostek a starostů obcí Zlínského kraje.

Přítomní byli seznámeni s novým systémem dotační podpory poskytované z Fondu Zlínského kraje, a to konkrétně v oblasti hospodaření v lesích na území Zlínského kraje, dále s programem podpory rozvoje ekologických aktivit v regionu, s programem vodohospodářské infrastruktury v obcích a s programem na podporu obnovy venkova. Starostům byly také nad rámec tematiky životního prostředí poskytnuty informace týkající se možností zlepšení bezpečnosti silničního provozu v obcích Zlínském kraje.

Starostové byli zároveň formou praktické prezentace upozornění, na jaké chyby si mají dávat pozor při přípravě žádostí o poskytnutí krajských dotací.

V programu rovněž vystoupil Vojtěch Ryza, předseda Spolku pro obnovu venkova Zlínského kraje, který informoval o nadcházejícím ročníku soutěže Vesnice roku 2016.

Zpracovala Helena Mráčková

13. 1. 2016

Renata Janečková
Krajský úřad Zlínského kraje