Starostové se dozvěděli, jaké dotace mohou využít

  13.1.2016
Starostové se dozvěděli, jaké dotace mohou využít

ZLÍN – Předat aktuální informace o vyhlašovaných programech Zlínského kraje týkajících se rozvoje venkova, územního plánování, životního prostředí a doplňkově i dopravy (problematika BESIP) bylo cílem semináře, který pro starosty obcí v úterý 12. ledna uspořádal Zlínský kraj pod záštitou náměstka hejtmana Ivana Mařáka, zodpovědného za životní prostředí.

„Jsem velmi potěšen velkým zájmem starostů o tématiku dotačních možností, plný sál je důkazem toho, že takto zaměřený seminář má své opodstatnění,“ řekl náměstek Ivan Mařák, jehož pozvání na tuto akci přijalo více než sto starostek a starostů obcí Zlínského kraje.

Přítomní byli seznámeni s novým systémem dotační podpory poskytované z Fondu Zlínského kraje, a to konkrétně v oblasti hospodaření v lesích na území Zlínského kraje, dále s programem podpory rozvoje ekologických aktivit v regionu, s programem vodohospodářské infrastruktury v obcích a s programem na podporu obnovy venkova. Starostům byly také nad rámec tematiky životního prostředí poskytnuty informace týkající se možností zlepšení bezpečnosti silničního provozu v obcích Zlínském kraje.

Starostové byli zároveň formou praktické prezentace upozornění, na jaké chyby si mají dávat pozor při přípravě žádostí o poskytnutí krajských dotací.

V programu rovněž vystoupil Vojtěch Ryza, předseda Spolku pro obnovu venkova Zlínského kraje, který informoval o nadcházejícím ročníku soutěže Vesnice roku 2016.  

 

Zpracovala Helena Mráčková

13. 1. 2016

Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

Fotografie č. 2 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 3 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 4 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 5 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 6 (foto: Ludvík Valouch)

Dokumenty ke stažení

.zip Fotografie ke stažení 8331,74 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.