Starostové měst a obcí se v Luhačovicích setkali s představiteli Zlínského kraje

  11.3.2016
Starostové měst a obcí se v Luhačovicích setkali s představiteli Zlínského kraje

LUHAČOVICE – Na dvě sta starostů měst a obcí Zlínského kraje se sešlo na pravidelném setkání s představiteli Zlínského kraje, které proběhlo 10. a 11. března v Luhačovicích. Dvoudenní pracovní setkání vedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

„Těší mě, že je v sále přítomno 197 zástupců měst a obcí Zlínského kraje. Svědčí to o tom, že tato setkání mají smysl a že čas zde strávený považujete za užitečný. Snažíme se mluvit o tématech, o kterých si myslíme, že by vás mohly zajímat, protože jsou nadčasové. Hlavně je důležité, že stejné informace budete slyšet vy všichni, kteří máte odpovědnost za své obce a města. Navíc ze společné diskuse lze čerpat zpětnou vazbu. Jsme totiž partneři a pro náš kraj i občany se snažíme všichni udělat to nejlepší, co můžeme,“ řekl Stanislav Mišák při zahájení dvoudenního programu. Svoji prezentaci pak věnoval otázkám spojených s bezpečností. „Bezpečnost je mezi lidmi stále více skloňovaným tématem a určitě se to přenáší i na vás starosty,“ zahájil svou prezentaci hejtman Mišák. Další program pak byl členěn podle tematických bloků. Na hejtmana Mišáka navázal Ivan Mařák, náměstek odpovědný za životní prostředí a venkov, který mluvil o záplavových územích vodních toků a jejich aktivních zónách. Svou prezentaci z oblasti zdravotnictví představil i náměstek Lubomír Nečas, který mluvil o síti praktických lékařů a zubních lékařů a také o službách zdravotnické záchranné služby ve Zlínském kraji. Radní Jaroslav Kučera mluvil o investicích v dopravě, Petr Navrátil o regionálním školství, radní Taťána Valentová Nersesjan o spolufinancování sociálních služeb z rozpočtu samospráv. Jednotlivé prezentace představitelů Zlínského kraje byly doplněny i odbornými prezentacemi pracovníků Krajského úřadu Zlínského kraje. Ti také doplnili informace o dotačních možnostech, které městům a obcím nabízí Evropská unie, resp. odpovědná ministerstva, či samotný Zlínský kraj. Mluvilo se také o návrhu zákona o řízení a kontrole veřejných institucí nebo o novém zákoně o zadávání veřejných zakázek.

Druhý den dostali prostor hosté, odborníci z oblastí, se kterými se setkává většina starostů měst i obcí. Mluvilo se o regulaci hazardu, veřejných prostranstvích a jejich údržbě, zpracování osobních údajů obcemi. Stejně jako v loňském roce starostové velmi přivítali prezentaci Jany Zwyrtek Hamplové, lektorky a advokátky pro veřejnou správu a veřejné právo, která prezentovala své zkušenosti z oblasti vymáhání práva pro města a obce. Její více než dvouhodinová prezentace byla zaměřená na vlastnické právo, na vztah mezi obcí, občanem a médii a hlavně na trestní odpovědnost starostů, radních i zastupitelů.

Všem zástupcům měst a obcí byli po celé dva dny setkání k dispozici i vedoucí odborů Krajského úřadu Zlínského kraje v čele s ředitelem Vladimírem Kutým.

Veškeré prezentace z dvoudenního jednání jsou starostům, kteří se setkání zúčastnili, zpřístupněny na webových stránkách Zlínského kraje pod odkazem Informace pro obce.

Ve Zlínském kraji je celkem 307 obcí, z toho je 30 měst.

 

11. 3. 2016

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí Zlínského kraje                                                
577 043 190, 731 555 161                                
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

 

Fotografie 02 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 03 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 04 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 05 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 06 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 08 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 09 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 10 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 11 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 12 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 13 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 14 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 14 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 15 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 16 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 17 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 18 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 19 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 20 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 21 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 22 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 23 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 24 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 25 (autor: Jiří Balát¨)
Fotografie 26 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 27 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 28 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 29 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 30 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 31 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 32 (autor: Jiří Balát)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.