Srdce v rozhlasech opět rozbuší vesnice na Zlínsku

9. 4. 2020

V rozhlasovém vysílání desítky valašských obcí zazní 19. dubna ve 13 hodin nezvyklá zpráva. Již podruhé se ozve tlukot lidských srdcí pamětníků, který uctí památku padlých na konci druhé světové války. Pietní akt realizují již druhým rokem absolventi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Bernadett Királyová a Martin Cizner ve spolupráci se starosty jednotlivých obcí Ploštiny, Prlova, Vařákových Pasek a Juříčkova mlýna.

Srdce v rozhlasech reaguje na událost z dubna 1945, kdy byla německým vojskem vypálená osada Ploština u Drnovic. Podobný osud měl i Juříčkův mlýn u Leskovce, Prlov či Vařákovy Paseky u Lačnova. Projekt se zabývá vytvořením pietního momentu, který nese symbol srdce konkrétních pamětníků událostí. Jejich tep byl nasnímaný různými technickými přístupy a způsoby. Výsledkem projektu není jen 3 minutová stopáž tlukotu srdcí, ale především vzniklá dokumentace nesoucí myšlenku sdílení a upozorňování na historické události na Valašsku. Rozhlas si vybrali autoři proto, že je to dle nich médium, na které se postupně zapomíná a zároveň je způsobem sdělování informací napříč všemi generacemi.

Kontakt:
MgA. Bernadett Királyová
beki.kiralyova@gmail.com

 


 

srdce-v-rozhlasech.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap