Sportovní halu na otrokovické průmyslovce čeká modernizace za 87 milionů

  15.10.2019
Sportovní halu na otrokovické průmyslovce čeká modernizace za 87 milionů

Rekonstrukci a modernizaci sportovní haly na Střední průmyslové škole Otrokovice chystá Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Celkové náklady jsou vyčísleny na 87 milionů korun. Krajští zastupitelé na svém pondělním zasedání vyslovili souhlas s financováním akce ze strany kraje a s podáním žádosti o dotaci do podprogramu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s názvem Podpora materiálně technické základny sportu, z něhož kraj může získat téměř 40 milionů korun.

„Objekt sportovní haly byl postaven na začátku 70. let a v současné době již vykazuje řadu technických a stavebních nedostatků. Proto přistoupíme k jeho rekonstrukci a modernizaci. Projektová dokumentace pro realizaci akce byla dokončena letos v červenci a ve stejném měsíci bylo vydáno i stavební povolení. Rekonstrukci haly bychom chtěli dokončit nejpozději do konce příštího roku,“ informoval hejtman Jiří Čunek.

Během rekonstrukce bude vyměněna střešní krytina a zateplena a staticky zajištěna střecha haly. V interiéru pak bude provedena rekonstrukce podhledu s osvětlením a instalace vzduchotechnických rozvodů. Dále bude realizována výměna sportovní podlahy, instalace vzduchotechnického zařízení haly, rekonstruováno bude vytápění objektu a vyměněna prosklená stěna haly. Provedena bude také rekonstrukce zbývajících vnitřních prostorů haly a zázemí, dokončeno bude zateplení objektu a rozšířeno stávající parkoviště.

Sportovní hala je využívána především pro tělocvik a sportovní aktivity studentů. Mimo školní výuku využívají halu sportovci různých odvětví, jako např. volejbal, florbal, malá kopaná, tenis apod. Součástí sportovní haly je také menší, stupňovitě řešená tribuna pro případné diváky v době soutěžních utkání.


15. 10. 2019

Zpracoval: Jan Vandík

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz             

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap