Spolupráce záchranářů ze Zlínského a Jihomoravského kraje se rozšíří

16.12.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dosavadní spolupráce záchranářů Zlínského a Jihomoravského kraje při poskytování zdravotnické záchranné služby se rozšíří. Na základě smlouvy z roku 2013 poskytují nyní jihomoravští záchranáři svoji pomoc také na území několika obcí ve Zlínském kraji. Konkrétně jde o Koryčany, Lískovec, Blišice a Jestřabice. Nově nyní budou naopak ve dvou obcích Jihomoravského kraje zasahovat záchranáři ze Zlínského kraje.

„Jihomoravský kraj se na nás obrátil s žádostí o zajištění zdravotnické záchranné služby v katastru obcí Dětkovice a Švábenice, které se nacházejí na jeho území, a to v dosahu naší nové výjezdové základny v Morkovicích-Slížanech. Vzhledem k dosavadní dobré spolupráci jsme se rozhodli vyjít této žádosti vstříc,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas, zodpovědný za zdravotnictví.

Dodatek k původní smlouvě, který řeší rozšíření spolupráce, již v listopadu schválili zastupitelé Jihomoravského kraje a nyní i zastupitelé Zlínského kraje. Předmět spolupráce je a nadále bude oběma kraji uskutečňován bezplatně a bez nároku na náhradu nákladů vynaložených na uskutečnění této spolupráce. Příslušná zdravotní péče poskytnutá na vymezeném území sousedního kraje bude záchranářům hrazena z veřejného či jiného zdravotního pojištění.

Zpracoval: Jan Vandík

16. 12. 2015

Renata Janečková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.