Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost se v současné době stává nedílnou součástí aktivit mnoha firem, institucí.

Společensky odpovědná organizace se vyznačuje odpovědným jednáním a aktivitami vůči svému okolí, které jsou nad rámec etických, zákonných, komerčních a společenských očekávání.

Kraje mají v této oblasti poněkud odlišné postavení než klasické firmy – chovají se totiž už z podstaty své existence „společensky odpovědně“. Jejich hlavním úkolem, vyplývajícím ze zákona o krajích, je péče o všestranný rozvoj území a o potřeby svých občanů.

Kraj se své povinnosti snaží naplňovat profesionálně a efektivně, kvalitně a otevřeně, na bázi spolupráce a partnerství, a to s cílem být co nejvíce prospěšný veřejnosti a poskytovat veřejnou službu co nejkvalitněji.

Nad rámec všech zákonných povinností se však Zlínský kraj snaží dalšími dílčími aktivitami podporovat ochranu životního prostředí, prostřednictvím různých projektů podporovat zaměstnanost v kraji, podporovat finančně či technicky charitativní projekty a v neposlední řadě vytvářet co nejlepší pracovní podmínky a zázemí pro své zaměstnance.   

Dodržujeme etický kodex – etické jednání

 

 

Oblast sociální
Oblast environmentální
Oblast ekonomická
Ostatní aktivity

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap