Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost se v současné době stává nedílnou součástí aktivit mnoha firem, institucí.

Společensky odpovědná organizace se vyznačuje odpovědným jednáním a aktivitami vůči svému okolí, které jsou nad rámec etických, zákonných, komerčních a společenských očekávání.

Kraje mají v této oblasti poněkud odlišné postavení než klasické firmy – chovají se totiž už z podstaty své existence „společensky odpovědně“. Jejich hlavním úkolem, vyplývajícím ze zákona o krajích, je péče o všestranný rozvoj území a o potřeby svých občanů.

Kraj se své povinnosti snaží naplňovat profesionálně a efektivně, kvalitně a otevřeně, na bázi spolupráce a partnerství, a to s cílem být co nejvíce prospěšný veřejnosti a poskytovat veřejnou službu co nejkvalitněji.

Nad rámec všech zákonných povinností se však Zlínský kraj snaží dalšími dílčími aktivitami podporovat ochranu životního prostředí, prostřednictvím různých projektů podporovat zaměstnanost v kraji, podporovat finančně či technicky charitativní projekty a v neposlední řadě vytvářet co nejlepší pracovní podmínky a zázemí pro své zaměstnance.   

Dodržujeme etický kodex – etické jednání

 

 

Oblast sociální
Oblast environmentální
Oblast ekonomická
Ostatní aktivity

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny (včetně podatelny)

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap