SOU Uh. Brod má nejlepšího učitele tělocviku

26. 6. 2019

Dne 18. června  převzal Mgr. František Juračka, učitel Středního oborného učiliště Uherský Brod, z rukou čelních představitelů Města Uherský Brod významné ocenění – Nejlepší učitel tělocviku 2018/2019.

 

Tělocvik je jeden z těch předmětů, které buď milujete, nebo nenávidíte. O to, že většina našich žáků se na hodiny tělocviku těší má velkou zásluhu pan František Juračka.

Své pedagogické umění i odborné znalosti   předává   svým studentům neuvěřitelných 40 let. Po ukončení  studií na pedagogické fakultě  v roce 1971 nastoupil jako učitel matematiky, fyziky a tělesné výchovy na Střední odborné učiliště Uherský Brod, kde působí doposud.

Patří mezi nejoblíbenější učitele a děti ho milují, především pro jeho lidský, nepovýšený přístup ke každému z nich. V průběhu svého působení v roli učitele tělocviku dokázal pro sport nadchnout i ty nejzarytější nepřátele pohybu. Má velký dar ukázat  zábavnost daného  sportu, kterou děti mnohdy na první pohled neodhalí. Při svých hodinách dokáže vytvořit prostředí, ve kterém může každý, i ten bez talentu a fyzických předpokladů,  zažít pocit úspěchu, týmového ducha i pocit spojení, který může nastat jen při sportu.

Franta zastává názor, že děti nejsou horší než dříve, tak jak to dnes pořád slýcháme, spíš je to tak, že se tělocvikář nedokáže adaptovat na dnešní požadavky dětí. Škola, tedy i tělocvik, má připravovat pro život a ne pro výsledky.

Franta je organizátorem všech sportovních akcí pro nás dospělé. Jeho turistické výšlapy i vyjížďky na kolech bývají naprosto jedinečné a jsou vždy připraveny do posledního detailu.

 

 

Uherský Brod 24.06.2019

 

 

Eva Jurásková

Střední odborné učiliště

Uherský Brod

juracka-soum-ub-1.jpg
dsc-2092.jpg
juracka-sou-ub-3.jpg
juracka-sou-ub2.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap