Sociální služby ve Zlínském kraji se letos nebudou muset potýkat s nedostatkem financí

  12.1.2016

ZLÍNSKÝ KRAJ – Částku 587 milionů korun obdrží letos ze státního rozpočtu Zlínský kraj na úhradu výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb. Je to o 50 milionů vyšší částka než na začátku minulého roku. Tehdy bylo nutné zajistit následné dofinancování v průběhu roku, po němž celková částka odpovídala objemu prostředků schválených pro letošní rok.

„Jsme velmi rádi, že na rozdíl od několika předchozích let, kdy docházelo k výraznému podfinancování sociálních služeb ze strany státu, s čímž kraje musely složitě bojovat, je v letošním roce situace v tomto ohledu jiná. Dává nám to klid na práci a prostor pro stabilizaci a zkvalitňování sítě sociálních služeb na území kraje,“ uvedla krajská radní pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan.

Peníze z ministerstva jsou jedním z klíčových zdrojů pro zajištění financování sociálních služeb v kraji. K dalším patří peníze od kraje, obcí, uživatelů těchto služeb a ostatní zdroje. „I v rozpočtu Zlínského kraje je připravena pro potřeby poskytovatelů sociálních služeb vyšší částka než v předešlých letech, a to 20 milionů korun. Další finance do určitého segmentu sociálních služeb v kraji poplynou z evropských sociálních fondů. Zlínský kraj v současné době připravuje projekt, díky kterému bude moci tyto peníze čerpat,“ dodala radní Valentová Nersesjan.

Kraj má definovanou síť sociálních služeb v Akčním plánu rozvoje sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2016, který je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji. Cílem kraje je zajištění reálné a udržitelné sítě sociálních služeb, která v dostatečné kapacitě, náležité kvalitě a s odpovídající místní dostupností reaguje na měnící se potřeby občanů a napomáhá řešit nepříznivou sociální situaci osob na území kraje.

 

Zpracoval: Jan Vandík

12. 1. 2016

Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.