Sociální služby již brzy nově a přehledně v elektronickém katalogu

9.1.2014
Sociální služby již brzy nově a přehledně v elektronickém katalogu

ZLÍN – Najít konkrétní sociální službu a komplexní přehled sociálních služeb, které mohou primárně řešit a reagovat na konkrétní životní situaci či potřebu, pomůže „Elektronický katalog sociálních služeb ve Zlínském kraji“.

„Katalog umožní všem zájemcům získat jednoduchým způsobem přehled o sociálních službách poskytovaných na území Zlínského kraje. Nejen široká veřejnost, ale především odborní pracovníci jistě ocení, že mohou katalog využít pro poskytnutí kvalitního základního sociálního poradenství potencionálním uživatelům služeb,“ uvedla radní Zlínského kraje pro oblast sociálních věcí Taťána Valentová Nersesjan na prezentaci elektronického katalogu, jež proběhla včera na krajském úřadě ve Zlíně. S elektronickým katalogem byli obeznámeni zástupci obcí s rozšířenou působností na území Zlínského kraje a sociální pracovníci nemocnic v kraji.

Katalog sociálních služeb bude oficiálně spuštěn nejpozději do konce února 2014, a to na webové adrese: www.socialnisluzbyzk.cz. „K dispozici bude také reklamní banner, který mohou zájemci např. z řad poskytovatelů sociálních služeb nebo obcí umístit na své webové stránky. Prostřednictvím tohoto banneru bude fungovat rychlý odkaz na stránky elektronického katalogu,“ informovala Jana Šormová, pracovnice Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje, která má projekt na starosti.

Při řešení konkrétní životní situace lze v katalogu vyhledávat podle čtyř základních nabídek doplněných grafickými ikonami: Životní situace, Potřeba řešit, Aktuální témata, Fulltextové vyhledávání a pomocí záložky „Podrobné vyhledávání“. Například pokud hledáte pomoc při zajištění péče o seniora, lze si nastavit místo, potřebu, kterou řešíte (péče), životní situace (problémy ve stáří), cílovou skupinu (senioři) a dostanete výčet poskytovatelů, kteří danou službu zajišťují.

„V případě, že není možno připojit se k internetu na webové stránky katalogu, pomohou sociální služby vyhledat pracovníci odborů sociálních věcí na obcích, krajském úřadě či samotní poskytovatelé sociálních služeb“, doplnila radní Valentová Nersesjan.

Na vytvoření elektronického katalogu se podíleli nejen odborní pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje, ale také zástupci vybraných poskytovatelů sociálních služeb a obcí prostřednictvím vytvořených pracovních skupin či v souvislosti s testováním vytvořené demoverze katalogu. Celý projekt realizuje Zlínský kraj ve spolupráci se společností DERS s.r.o. v návaznosti na systémové opatření Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro období 2012–2015.

Zpracovala: Andrea Pecinová

9. 1. 2014

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Fotografie č. 1 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 2 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 3 (foto: Jan Vandík)
Fotografie č. 4 (foto: Jan Vandík)

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.