Sociální služby – DŮLEŽITÉ INFORMACE

16.3.2020
Sociální služby – DŮLEŽITÉ INFORMACE

Poskytovatelé sociálních služeb na území Zlínského kraje, kterým v souvislosti s výskytem epidemie koronaviru hrozí personální výpadek, a tím pádem ohrožení poskytování sociální služby, se mohou s prosbou o pomoc obracet na emailovou adresu covidsoc@kr-zlinsky.cz. Na stejnou adresu je možno se s žádostí o řešení obrátit také v případech, kdy je kvůli uzavření denních stacionářů od 16. března 2020 jejich uživatel ohrožen na zdraví nebo životě.

Prosíme o sdílení této informace. Podrobné pokyny viz níže.

Pokyny pro poskytovatele sociálních služeb, kteří poskytují sociální služby na území Zlínského kraje

1. Ohrožení poskytování sociální služby z důvodu personálního výpadku oproti registraci způsobenou epidemií koronaviru, jehož důsledkem je ohrožení života a zdraví

• Poskytovatel zašle e-mail: covidsoc@kr-zlinsky.cz, následně datovou zprávu Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje a Odbor sociálních věcí na úrovni ORP ve správním obvodu, kde je SSL poskytována.

Informace bude obsahovat:

• Identifikátor sociální služby
  • Název sociální služby
  • Druh sociální služby
  • Stručný popis situace, který bude obsahovat počet zaměstnanců dle registrace, počet chybějících zaměstnanců v důsledku epidemie koronaviru
  • Potřebný počet pracovníků dle profesí
  • Jméno, příjmení, pracovní zařazení pracovníka, u kterého se budou hlásit osoby s nařízenou pracovní povinností nebo dobrovolníci

• Ze strany Odboru sociálních věcí KÚZK bude služba kontaktována s návrhem řešení. V případě, že bude nutné využít studenty vybraných oborů je nutné s těmito studenty uzavřít pracovně právní smlouvu, která bude zaručovat peněžní odměnu za odvedenou práci.

2. Informování o uživatelích sociálních služeb, kteří jsou ohrožení na zdraví a na životě z důvodu omezení nebo uzavření sociální služby

Denní stacionáře od 16.03.2020 pozastavení služby (Usnesení vlády ze dne 13. března 2020 č. 207)

• Poskytovatel zašle e-mail: covidsoc@kr-zlinsky.cz, následně datovou zprávu Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje a obecnímu úřadu podle místa trvalého bydliště občana informaci, která bude obsahovat:
    • Identifikátor sociální služby
    • Název sociální služby
    • Druh sociální služby
    • Jméno a příjmení osoby, kontaktní údaje
    • Popis jeho nepříznivé sociální situace, která ho ohrožuje na zdraví a na životě a již využitého řešení
    • Odboru sociálních věcí KÚZK bude kontaktovat občana, obec i SSL, s návrhem řešení.

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny