Slovo hejtmana

Slovo hejtmana

 

Vážení spoluobčané,

přijměte pozvání ke Dni Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 3. října ve Zlíně i na dalších místech regionu. Program je uveřejněn zde na plakátu a budu rád, když si v něm najdete to, co Vás osobně nejvíce zaujme, a přijdete se podívat.

Den kraje jsme poprvé uspořádali v roce 2010, když jsme si připomínali desáté výročí od vzniku samostatného Zlínského kraje. Tehdy jsme netušili, jak se tato akce ujme, jestli bude vůbec zájem veřejnosti. A byli jsme velmi mile překvapeni, kolik z Vás přišlo. Každým rokem potom návštěvnost narůstala, takže ze Dne kraje konaného vždy v první říjnovou sobotu se stala hezká tradice s hojnou účastí občanů i občánků všech generací.  A vidíte, jak ten čas letí…už tady máme patnácté výročí existence Zlínského kraje! A to je určitě důvod se zase společně setkat k malé oslavě.

Dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval. Připravena bude řada atrakcí, mezi nimiž nebude chybět ochutnávka a možnost zakoupení těch nejkvalitnějších potravinářských výrobků našeho regionu oceněných značkou Perla Zlínska nebo vín úspěšných v soutěži Top víno Slovácka. Budeme moci obdivovat dovednosti tradičních rukodělných výrobců nebo si zanotovat s muzikanty různých žánrů. Pro děti zase určitě budou atraktivní ukázky práce Integrovaného záchranného systému. Všechny milovníky železnice jistě přiláká jízda speciálního historického vlaku. Představí se fakulty Univerzity T. Bati ve Zlíně.

Ale bude toho mnohem víc, protože 3. říjen bude zároveň i Dnem otevřených dveří v našich muzeích a hvězdárně nebo také Dnem řemesel ve strojírenské firmě Kovárna VIVA a v dalších firmách významných zaměstnavatelů kraje.

Věřím, že si na Den Zlínského kraje najdete čas a těším se na shledanou!

 

Váš Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje

  


Archiv

13. 1. 2020

Slovo hejtmana

16. 3. 2017Vážení občané,                                                                                                                                                 Rada Zlínského kraje složená z koalice KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS stanovila své priority pro období let 2016-2020. Jsou obsaženy v programovém prohlášení, které v hlavních bodech definují rozvojové záměry i konkrétní úkoly v jednotlivých oblastech života: ve zdravotnictví, v dopravě, ve školství, v sociálních službách, v kultuře, v ochraně životního prostředí a v dalších resortech.                                                                                                                                                                   Jiří Čunek hejtman Zlínského kraje

Slovo hejtmana

6. 1. 2017Vážení občané,                                                                                     jménem Rady Zlínského kraje Vám přeji hodně zdraví, štěstí a životního optimismu v celém novém roce 2017!                                                                                            Jiří Čunek                                                                                      hejtman Zlínského kraje

Slovo hejtmana 9. 12. 2016

9. 12. 2016Vážení spoluobčané,                                                                                                       na konci kalendářního roku se často stává, že s obdobím účetních uzávěrek nastává v řadě firem a podniků typický prosincový shon, a přitom advent, do něhož jsme letos vstoupili už poslední listopadovou nedělí, nás vybízí ke zklidnění, k rozjímání a k radostnému očekávání Vánoc.                                                                                           Přeji Vám, ať všechny úkoly a povinnosti vážící se k letopočtu 2016 vyřídíte bez zbytečných stresů a bez oné typické hektičnosti a hlavně ať toto krásné období příprav na Vánoce prožijete v co největší harmonii – s Vašimi blízkými, s Vašimi rodinami i spolupracovníky.                                                                                         Využijme tuto dobu k úklidu vnějšímu i vnitřnímu, ať do roku 2017 můžeme vstoupit s novou energií a s optimismem!                                                                                         Jiří Čunek                                                                                       hejtman Zlínského kraje  

Slovo hejtmana

2. 11. 2016

Slovo hejtmana

13. 10. 2016Vážení spoluobčané, ve dnech 7. a 8. října 2016 se uskutečnily v pořadí již páté volby do Zastupitelstva Zlínského kraje, nejvyššího samosprávného orgánu, který čítá 45 členů a v letech 2016-2020 bude rozhodovat o tom, jak bude Zlínský kraj spravován. Chtěl bych poděkovat všem, kdo k volbám přišli a dali svůj hlas konkrétním stranám, hnutím a jednotlivým kandidátům.    

Slovo hejtmana ze dne 19. 9. 2016

20. 9. 2016Vážení spoluobčané,                                                     ve dnech 7. až 8. října 2016 se uskuteční volby do Zastupitelstva Zlínského kraje. Dovoluji si Vás vyzvat, abyste využili svého volebního práva a k volbám určitě šli. Volební právo je velkou výsadou demokracie a měli bychom je vnímat nejen jako příležitost, ale i jako morální povinnost spolurozhodovat o budoucnosti našeho krásného kraje.

Slovo hejtmana ze dne 1. 7. 2016

4. 7. 2016Vážení čtenáři webových stránek Zlínského kraje, na konci měsíce června jsem poskytl rozhovor, který vyšel v pátek 1. července v Denících Zlínského kraje a také na webových stránkách tohoto média. Rozhovor s názvem: "Udělalo se kus práce a kdo chce, tak to vidí," vám předkládám k pročtení. Nicméně v tomto letním, respektive prázdninovém, čase hlavně přeji všem dětem a studentům , aby si vydechli od celoročních školních povinností a v září se opět ve zdraví a síle vrátili do svých tříd, dílen odborného výcviku nebo univerzitních poslucháren.

Slovo hejtmana ze dne 16. 5. 2016

17. 5. 2016Vážení čtenáři webových stránek, v měsíci květnu se ve Zlínském kraji naplno rozběhla sezóna kulturních a společenských akcí, které jsou neodmyslitelně spjaty s naším regionem, přispívají k jeho pestrobarevnému koloritu a významně obohacují zdejší život – nejen obyvatelům kraje, ale také jeho stále početnějším návštěvníkům. Dovolím si připomenout alespoň některé z desítek nejznámějších akcí Zlínského kraje:  

Slovo hejtmana ze dne 8. 4. 2016

10. 4. 2016Vážení spoluobčané, na konci dubna si i v našem kraji každoročně připomínáme smutné výročí tragických událostí, ke kterým došlo právě v tomto krásném jarním čase v roce 1945, na samém konci druhé světové války.

Slovo hejtmana ze dne 9. 3. 2015

9. 3. 2016Vážení spoluobčané, asi většina z nás v posledních týdnech době zaslechla větu „Už aby bylo jaro“ a možná jste ji sami už také vyslovili, nebo si alespoň uvědomili toto vnitřní přání. Máme za sebou zimní měsíce, které sice patřily k těm teplejším a namísto mrazů a bílé sněhové peřiny krajinu ovládla spíš pošmournost a šeď. A i když jsme neměli příležitost jaksepatří vymrznout, přirozeně se těšíme na příliv energie, kterou s sebou přináší jaro a prodlužující se dny.

Slovo hejtmana ze dne 18. ledna 2016

19. 1. 2016Vážení spoluobčané, pro děti a studenty se v tomto období uzavřelo první pololetí nebo zimní semestr. Ukázalo se, v čem je třeba přidat a jak dál postupovat, aby se během nadcházejících měsíců podařilo prospěchové skóre buď zlepšit, nebo udržet. 

Slovo hejtmana ze dne 30. prosince 2015

29. 12. 2015Vážení spoluobčané, jaký bude rok 2016? Všichni si přejeme, aby byl rokem dobrým, minimálně aby nebyl horší, než byl ten předchozí. Aby to byl rok, kdy

Slovo hejtmana ze dne 24. prosince 2015

24. 12. 2015Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vám v době Vánoc, kdy si všichni přejeme radostné svátky, svátky pohody, klidu a míru, bohatého Ježíška, i já mohl popřát.

Slovo hejtmana za dne 3. prosince 2015

3. 12. 2015Vážení spoluobčané,vstoupili jsme do adventní doby, do radostného očekávání Vánoc, které vnímáme jako velké křesťanské svátky a také jako nejkrásnější svátky rodiny a lidské sounáležitosti.

Slovo hejtmana za dne 5. listopadu 2015

5. 11. 2015Pro listopadové Slovo hejtmana vybíráme část rozhovoru, který hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák poskytl pro pořad Vaše Téma vysílaném na tn.cz. Vybíráme pasáž, ve které hejtman reaguje na aktuální společenské téma.

Slovo hejtmana ze dne 5. října 2015

7. 10. 2015Vážení spoluobčané, na počátku měsíce října, kterému vládly krásné slunečné dny připomínající spíše atmosféru vrcholícího babího léta, jsme mohli prožít šestý ročník Dne Zlínského kraje. Mám velkou radost, že pozvání k tomuto již tradičnímu dni otevřených dveří do krajských kulturních organizací i do řady firem v regionu přijaly tisíce návštěvníků a mohli jsme si připomenout patnácté výročí založení Zlínského kraje.

Slovo hejtmana ze dne 1. září 2015

1. 9. 2015Vážení spoluobčané,milí žáci a studenti! Dovolte mi, abych Vám na začátku nového školního roku 2015-2016 popřál hodně štěstí a úspěchů nejen ve školních lavicích, v učebnách odborného výcviku, ale také ve všech středních školách Zlínského kraje.

Slovo hejtmana ze dne 3. srpna 2015

3. 8. 2015Vážení a milí spoluobčané, prázdniny se sice už přesypaly do své druhé půle, ale čas dovolených je stále v plném proudu a mnozí si nechávají rezervu volných dní právě až na srpen, na čas vrcholícího léta – třeba proto, aby si užili svých dětí nebo vnoučat ještě před tím, než je znovu vypraví za školními povinnostmi.

Slovo hejtmana za dne 30. června 2015

30. 6. 2015Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vám srdečně popřál krásně prožité letní měsíce! Teď, když vrcholí zemědělský rok, nám zároveň teplé a dlouhé dny dávají příležitost čerpat sílu z plodné energie přírody. Čas prázdnin a dovolených také přímo vybízí k tomu být co nejvíc s těmi, které máme rádi – s našimi blízkými, s dětmi, s vnoučaty a s přáteli.

Slovo hejtmana ze dne 26. května 2015

26. 5. 2015Vážení spoluobčané, během několika týdnů skončí školní rok a budeme se těšit na léto, na dobu dovolených a prázdnin, kdy budeme moci trávit více času s našimi rodinami, s dětmi, vnoučaty a také třeba s našimi přáteli.

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap