Slavnosti vína a otevřených památek nebo Kytice Bohuslava Martinů. Zastupitelstvo podpořilo významné kulturní projekty

27.6.2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dotace pro Slovácké divadlo v Uherském Hradišti a organizacím na pořádání projektu Bacha na Mozarta! ve Zlínském kraji, Slováckých slavností vína a otevřených památek 2019 a uspořádání projektu KYTICE Bohuslav Martinů. Zastupitelstvo na tyto mimořádné kulturní aktivity s nadregionálním přesahem letos schválilo 3,3 milionu korun.

„Podpořené projekty mají skutečně velký význam. Například v Kytici Bohuslava Martinů, což je hudební zpracování lidových balad se scénickým provedením a videoartem, účinkovalo přes 160 umělců několika těles ze Zlínského kraje a také mimořádní sólisté dnes už světových jmen,“ uvedl radní Miroslav Kašný zodpovědný za oblast kultury.

Cílem podpory významných kulturních akcí je především možnost dalšího obohacování kultury v našem regionu. Podpora je cílena do všech projevů v oblasti kultury tak, aby vyzněla mimořádná pestrost a kulturní rozmanitost našeho kraje, od klasické hudby, přes divadlo, zpěv, hudbu až k jedinečným místním tradicím, zvykům a slavnostem. Finanční podpora tak napomáhá k uchovávání a rozvíjení našeho hmotného i nehmotného kulturního dědictví. Na podporu dosáhly 4 mimořádně významné projekty realizované organizacemi provozujícími uměleckou činnost na území Zlínského kraje.

Zpracovala: Michaela Doleželová

26. 6. 2019