Školství a sport

Ve školství má Zlínský kraj ve svých organizacích na starosti kromě středního vzdělávání i vzdělávání vyšší odborné, jazykové, základní umělecké, zájmové, dále pak vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a další vzdělávání pedagogických pracovníků. Zajišťuje však i školskou poradenskou činnost, výkon ústavní výchovy či služby v ubytovacích zařízeních a v zařízeních školního stravování.

Co se týče péče o mládež, přispívá kraj na aktivity a programy, jejichž účelem je primární prevence rizikového chování. Za rizikové se považuje takové chování, v jehož důsledku dochází k prokazatelnému nárůstu zdravotních, sociálních, výchovných a dalších rizik pro jedince nebo společnost. Patří sem například šikana a násilí ve školách, záškoláctví, vandalismus, xenofobie, užívání návykových látek i jiné závislosti (gambling).

Kraj finančně podporuje i volnočasové a sportovní aktivity na svém území a pomáhá rovněž při opravách a budování sportovišť.

Strategické a koncepční dokumenty
Vzdělávací nabídka a přijímací řízení
Uznání zahraničního vzdělání
Sport a dotace