Silnici z Vlachovy Lhoty do Mirošova už sesuv nehrozí

10.10.2019
Silnici z Vlachovy Lhoty do Mirošova už sesuv nehrozí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Při průjezdu po silnici z Vlachovy Lhoty do Valašských Klobouk-Mirošova se už motoristé nemusejí obávat prasklin ani sesouvání silničního tělesa. Silničáři nestabilní místo kvalitně opravili. Ředitelství silnic Zlínského kraje za tuto opravu zaplatilo přes 6 milionů korun.

Předmětem díla byla stabilizace silničního tělesa včetně nezpevněné krajnice silnice III/4942 mezi obcemi Valašské Klobouky-Mirošov a Vlachova Lhota. Oprava nestabilního místa spočívala v podchycení hrany svahu pilotovou opěrnou zdí se ztužujícím železobetonovým trámcem, navazujícím na původní opěrnou zeď.

„Nová opěrná zeď je 40 metrů dlouhá, vybudována byla z 27 železobetonových vrtaných pilot. Na železobetonovém trámci je umístěno mostní svodidlo o délce 48 metrů. Rovněž byla zrekonstruována přilehlá silnice v délce 47 metrů. Součástí stavby bylo rovněž odvodnění vozovky,“ informoval náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Zhotovitelem stavby byla firma KKS, spol. s r. o., Zlín. Stavební práce zde byly zahájeny letos v červenci. Konečná cena za tuto zakázku činí 6,119 milionu korun (včetně DPH). Silniční stavba byla financována Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

10. 10. 2019