Silnice u Valašských Příkazů se dočká narovnání včetně nového nadjezdu nad železniční tratí

7.10.2021

Nový nadjezd nad železniční tratí postaví silničáři u Valašských Příkazů. Součástí stavby bude rovněž přeložka 362 metrů dlouhého úseku silnice, která vede do Študlova. Stavba bude trvat až do roku 2023 a přijde na 130 milionů korun, investorem je Zlínský kraj.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Investiční záměr řešící přeložku části silnice III/05746 mezi Valašskými Příkazy a Študlovem a s ní související demolici starého mostu vedoucího přes železniční trať Horní Lideč – Bylnice a stavbu mostu nového schválili krajští radní.

Předmětem stavby bude napřímení trasy silnice III/05746 se začátkem úseku cca 80 metrů před odbočením k vlakové zastávce Valašské Příkazy a koncem úpravy v místě připojení sjezdu k fotovoltaické elektrárně. Celková délka řešeného úseku bude 362 metrů (viz obrázek níže). Nový most v délce 75 metrů bude třípólový, z prefabrikovaných předepjatých nosníků, spřažených železobetonovou deskou.

„Stavba nového nadjezdu včetně napřímení trasy silnice přispěje ke zvýšení plynulosti i bezpečnosti silničního provozu v tomto úseku, dále ke snížení technického opotřebení vozidel a také ke snížení hladiny hluku a úrovně emisí ze silničního provozu,“ řekl náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Součástí stavby bude připojení místní komunikace včetně chodníku ke stávající železniční zastávce Valašské Příkazy. Realizovány budou i přeložky inženýrských sítí, vedení nízkého napětí, veřejného osvětlení, dále vegetační úpravy a rekultivace, přesun vjezdové brány fotovoltaické elektrárny či nové svislé dopravní značení a zabezpečovací zařízení.

Po dobu výstavby bude provoz v maximální míře veden ve stávající trase silnice III/05746. Během realizace části přeložky této silnice bude provoz po nezbytně nutnou dobu veden po objízdné trase po silnici I/57 přes Horní Lideč, dále po silnici I/49 do obce Střelná a poté po účelové komunikaci do obce Študlov.

Celkové náklady stavby jsou ve výši 130 milionů korun, z toho 33,4 milionu by měl pokrýt příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Se stavbou by se mělo začít již během letošního října a pokračovat se bude se zimním přerušením ještě i v letech 2022 a 2023.

Zpracoval: Jan Vandík

7. 10. 2021