Sídlo Zlínského kraje láká k zimní návštěvě

  29.12.2015

ZLÍN – Oblíbeným cílem zimních vycházek se ve dnech mezi Vánocemi a Silvestrem letos opět stal památkově chráněný Baťův mrakodrap ve Zlíně, v němž sídlí Zlínský kraj a Krajský úřad Zlínského kraje.

„Je to každoroční trend, že v době školního volna, kdy si mnoho lidí bere dovolenou, zaznamenáváme větší příliv turistů a návštěvníků. V letošním roce je jich ještě více, než v minulých letech, v souvislosti s tím, jak postupně ožívá areál bývalých Baťových závodů. Pociťujeme blízkost 14I15 Baťova institutu, kde lidé mohou navštívit Krajskou galerii výtvarného umění, krajskou knihovnu nebo Muzeum jihovýchodní Moravy. Také mají možnost zajít si do kavárny buď přímo v nejvyšší etáži Baťova mrakodrapu, nebo do některého z podniků v okolí. Přicházejí nejen rodiče nebo prarodiče s dětmi, ale také skupinky zahraničních turistů,“ řekl Petr Kedra, vedoucí Odboru Kanceláře ředitele Krajského úřadu Zlínského kraje.

Baťův mrakodrap je správním centrem Zlínského kraje. V tomto objektu se nachází několik expozic připomínajících historii Baťova koncernu. Jedná se totiž o původní ředitelství firmy Baťa. Po jejím znárodnění zde byly umístěné kanceláře a sklady obuvnického podniku Svit. V devadesátých letech minulého století, po transformaci obuvnického průmyslu, začal dům rapidně chátrat. Díky iniciativě Zlínského kraje byl Baťův mrakodrap opraven a předán veřejnosti do užívání v roce 2004. Přímým investorem rozsáhlé rekonstrukce byl Zlínský kraj, který také za způsob provedení revitalizace této historické památky získal prestižní architektonické ocenění. Budova měla již od svého vzniku číselné označení 21 (první číslice vyjadřuje pořadí domu v areálu v linii od východu na západ, druhé číslo vyjadřuje pořadí domu směrem od jižní strany k severu), a takto je označována dodnes.

V blízkosti Baťova mrakodrapu (do 5 minut pěšky) je možné navštívit čtyři krajské kulturní příspěvkové organizace, nabízející i mezi svátky zajímavý program pro veřejnost, jsou to:

V těchto dnech je pro návštěvníky a turisty otevřen Baťův mrakodrap s jedinečnou vyhlídkou na krajské město Zlín v čase od 8:00 do 18:00, na Silvestra pouze do 16:00, na Nový rok bude objekt uzavřen. Kavárna v 16. etáži Baťova mrakodrapu funguje v těchto dnech od 10:00 do 18:00, na Silvestra a Nový rok bude zavřena. Běžný režim otvírací doby se obnoví opět od soboty 2. ledna 2016. Aktuální informace podají pracovníci informační a recepční služby Krajského úřadu Zlínského kraje na telefonu 577 043 111.

Zpracovala: Helena Mráčková

29. 12. 2015

Další informace:
Renata Janečková       
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
       

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.