Sídlo krajského úřadu podpořilo informační kampaň věnovanou autismu. Rozsvítilo se modře

3.4.2014

ZLÍN – Ve středu 2. dubna se sídlo Krajského úřadu Zlínského kraje, takzvaný Baťův mrakodrap, ponořilo na několik hodin do modré barvy. Krajský úřad se tak připojil k celosvětové informační kampani „Light It Up Blue!“ jejímž cílem je vyjádřit podporu lidem s Poruchami autistického spektra a jejich blízkým. Další informace o kampani naleznete na www.posvitme-si-na-autismus.cz.

Poruchy autistického spektra (lidově autismus) postihují dle epidemiologických průzkumů každé 80. narozené dítě. Na celém světě žije zhruba 70 milionů osob s autismem, v České republice je to na 100 000 občanů. Jedná se o celoživotní postižení v oblasti vnímání, představivosti a sociální komunikace.

Zpracovala: Gabriela Sýkorová Dvorníková (s využitím tiskové zprávy sdružení Za sklem o. s.)

3. 4. 2014

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Fotografie č. 2 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 3 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 4 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 5 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 6 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 7 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 8 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 9 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č.10 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 11 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 12 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 13 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 14 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 15 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 16 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 17 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 18 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 19 (foto: Ludvík Valouch)

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.