Sídliště Jižní Svahy získalo kvalitní vozovku směrem na Vršavu

12.9.2018
Sídliště Jižní Svahy získalo kvalitní vozovku směrem na Vršavu

ZLÍNSKÝ KRAJ – S využitím prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu zrekonstruovalo za 22,9 milionu korun Ředitelství silnic Zlínského kraje silnici, která spojuje největší zlínské sídliště Jižní Svahy s lokalitou Vršava. Silnice již byla v havarijním technickém stavu, což mohlo mít negativní vliv na bezpečnost a plynulost dopravy. Zrekonstruovaný úsek je dlouhý 1,7 kilometru.

„Rekonstrukce vozovky probíhala od letošního dubna do srpna. Stavba ještě čeká na svou kolaudaci, přesto již slouží v plném rozsahu motoristům," uvedl Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje zodpovědný za oblast dopravy.

Součástí stavby byla rovněž úprava připojení stávajících místních a účelových komunikací a sjezdů, úprava krajnic, obnovení silničních příkop, pročištění betonových žlabů a propustků. Jeden propustek byl zrušen a nahrazen novým objektem. Původní pravostranná opěrná zeď byla vyspravena a obložena kamenným obkladem. Bylo zde také obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení.

S využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

12. 9. 2018