Sešla se nová pracovní skupina zaměřená na oblast energetiky

23.12.2013
Sešla se nová pracovní skupina zaměřená na oblast energetiky

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dne 19. prosince 2013 zasedala nově založená pracovní skupina složená z expertů v oblasti energetiky, odpadového hospodářství, životního prostředí a zástupců municipalit. Hlavním úkolem skupiny je dojednat spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem v oblasti soustav centrálního zásobování teplem, zvyšování energetické efektivity ve využívání zdrojů tepla a zlepšení tepelně-technických vlastností budov, hledání možností efektivního využití obnovitelných zdrojů energie v podnikatelské i veřejné sféře a hlavně domácnostech a projednání Územní energetické koncepce Zlínského kraje, která stanoví pilíře rozvoje kraje na dalších 20 let.

Aktivity skupiny budou realizované v rámci  mezinárodního projektu COOPENERGY, který pro Zlínský kraj  administruje Energetická agentura Zlínského kraje. Skupina, kterou řídí statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd, bude pracovat nejen na konzultaci strategických dokumentů a vizí Zlínského kraje, ale hlavně bude řešit současné místní problémy a úzkou spoluprací všech subjektů se bude snažit eliminovat veškeré negativní vlivy v oblasti energetiky, stavebnictví a životního prostředí, a to tak aby se nám všem na území celého kraje žilo co nejlépe.

Více informací o projektu naleznete zde: http://www.eazk.cz/rubrika/coopenergy/.

Zpracovala: Miroslava Knotková

23. 12. 2013