Seminář poradil, jak žádat o krajské dotace na kulturní akce

19.1.2022
Seminář poradil, jak žádat o krajské dotace na kulturní akce

Oddělení kultury krajského úřadu uspořádalo pro zájemce o dotace metodický seminář, v němž se žadatelé dozvěděli, jak správně postupovat při podávání žádostí včetně toho, jak správně vyplnit formulář. Samotný příjem žádostí se uskuteční v termínu od 21. do 31. ledna. Na kulturní akce regionálního významu je letos připraveno 5 milionů korun.

ZLÍN – Od pátku 21. ledna je možné podávat žádosti o dotaci v Programu na podporu kulturních akcí a aktivit regionálního významu. Oddělení kultury Krajského úřadu Zlínského kraje v této souvislosti uspořádalo ve středu 19. ledna pro zájemce o dotaci metodický den formou videokonference. Účastníci semináře měli kromě informací o vyhlášeném programu, finančních alokacích a termínech, možnost vyplnit společně elektronickou žádost.

„Věřím, že nám letos kovidová situace postupně umožní návrat k běžnému životu, a tím i úplnou realizaci ojedinělých kulturních projektů, které obohacují život ve Zlínském kraji. Tímto bych chtěla poděkovat organizátorům a pořadatelům akcí za energii, kterou ve svém volném čase do projektů investují. Doufám, že těch 5 miliónu korun, které plánujeme rozdělit, bude ze strany kraje slušnou formou podpory této snahy,“uvedla Zuzana Fišerová, radní zodpovědná za oblast kultury a školství.

V prvním kole uvolní Zlínský kraj na podporu kulturních aktivit a akcí regionálního významu konaných od 1. ledna do 31. srpna 3 miliony korun. Příjem žádostí je možný od 21. do 31. ledna. Další 2 miliony korun půjdou na akce konané od 1. července do 31. prosince. V tomto případě budou žádosti o dotaci přijímané od 2. do 13. května. Žádosti doručené po termínu budou vyřazeny z dalšího hodnocení.

Žadatelé a potenciální příjemci dotace musí v letošním roce počítat kromě plnění předem stanovených podmínek vyhlášeného programu KUL01-22 také s potenciálním omezením svých kulturních počinů v souvislosti s výskytem COVID 19.

Formulář žádosti je zveřejněn společně s programem na úřední desce způsobem umožňujícím dálkový přístup a na webových stránkách Zlínského kraje. Případné dotazy k vyplnění žádosti o dotaci zodpoví pracovníci oddělení kultury Krajského úřadu Zlínského kraje.

19. 1. 2022

Soňa Ličková