Sbírka a velké díky pro sestřičky

Petr s Marianou by rádi odměnili své andělské duše

Je to asi tři roky, kdy Mariana zoufale hledala někoho, kdo by jí pomohl s péčí o manžela Petra, který má již deset let diagnostikovánu nemoc ALS. Je v domácí péči absolutně nehybný na plicní ventilaci. Pečovatelská služba se o takovéto pacienty starat nemůže. Musí to být zdravotník. Po dlouhých peripetiích se jí podařilo navázat spolupráci s hospicem, který však nemohl pokrýt potřeby, na které mají takto vážně nemocní nárok. Díky sestřičce, která v tu dobu do rodiny docházela, se Marianě s Petrem podařilo najít dvě další, které s péčí o Petra obětavě pomáhaly a do teď se na ně mohou vždy spolehnout.

Sestřičky, které v rodině Petra pomáhají zcela dobrovolně a bez nároku na honorář tak společně s manželkou zajišťují veškerou zdravotní a samozřejmě i pečovatelskou péči.

Protože je rodina v nepříznivé finanční situaci, nemůže si dovolit sestřičky finančně ohodnotit tak, jak by si zasloužily. Do rodiny v posledních letech docházelo šest sestřiček. K podpoře si rodina vybrala dvě z nich. Jedná se o dvě úžasné bytosti Martinu a Sáru (maminku s dcerou), které v domácnosti pomohly se vším, co bylo potřeba a v současné době se stejnou obětavostí starají už více než rok o covidové pacienty v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na oddělení ARIM NIP. I díky nim je jistě spousta lidí stále mezi námi.

Petr i s rodinou by jim tak jejich obětavost a práci srdcem rádi vrátili a požádali o podporu pro Sáru a Maartinu, aby si mohly společně zajet na dovolenou či wellnes a konečně si užít odpočinku a času jedna na druhou Samozřejmě až se situace zlepší a ony si budou jisté, že to na oddělení bez nich zvládnou.

Petr s Marianou jsou přesvědčeni, že většina lidí má podobnou zkušenost a má svoji sestřičku, které by chtěli z různých důvodů tímto způsobem poděkovat. A nemusí to být jen sestřička, či sanitářka, ale třeba i pomocný personál, který je v nemocnicích často opomíjen a právě ten přináší pacientům pocit, že se o ně někdo zajímá. Byli by rádi, kdyby se tato myšlenka stala inspirací, jak podpořit co nejvíce zdravotníků, vždyť jsou to ti, kteří za nás bojují.

Pojďme společně vyjádřit podporu těm, kteří pro nás dělají vše, co potřebujeme a nehledí přitom na vlastní zájmy. Podpořme každý svou sestřičku, zaslouží si to!

Díky, díky, díky!

Více informací najdete ZDE

 

aktualizováno: 2.6.2021

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap