S pomocí kraje pořídí obce pro své dobrovolné hasiče nové automobily

11.5.2020
S pomocí kraje pořídí obce pro své dobrovolné hasiče nové automobily

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací 17 obcím v celkové výši 5,1 milionu korun na nákup dopravních automobilů pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí schválili krajští zastupitelé.

„Přispěli jsme na nákup celkem 17 automobilů pro dobrovolné hasiče, pro tento účel od nás každá podpořená obec obdrží 300 tisíc korun,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Jde o spolufinancování nové požární techniky v rámci programu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR - Dotace pro jednotky SDH obcí pro rok 2020.

Na návrh Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje byly podpořeny všechny žádosti předložené obcemi. Mezi ně patří například Mysločovice, Zděchov, Kostelany nad Moravou, Rudice nebo Kelníky.

„Naše jednotka sboru dobrovolných hasičů má 9 členů, v současnosti nedisponuje žádným dopravním automobilem, původní automobil z roku 1996 byl totiž vloni odhlášen z evidence kvůli neustále se zvyšujícím se nákladům na jeho celoroční provoz. Díky krajské dotaci budeme moci pořídit nové vozidlo s pohonem 2x4, které zvýší akceschopnost našich hasičů při zásazích i při řešení mimořádných událostí způsobených například nadprůměrnými dešťovými nebo sněhovými srážkami,“ uvedl starosta obce Mysločovice Pavel Žák.

V rámci výše zmíněného programu má letos Zlínský kraj pro obce ještě vyčleněny finanční prostředky také na nákup nových cisternových automobilových stříkaček a na rekonstrukci požárních zbrojnic.

Zpracoval: Jan Vandík

11. 5. 2020

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686