S Honzou Husákem o vodě kolem nás

28. 11. 2022

Proč je důležité pomáhat naší krajině zadržovat vodu a jak se to vlastně dělá. To je hlavní téma zajímavé přednášky známého environmentalisty Honzy Husáka, která proběhne v úterý 29. listopadu od 17 hodin v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Honza Husák (na snímku) je středoškolský učitel, cestovatel, fotograf a také uznávaný odborník na problematiku zadržování vody v krajině. Návštěvníkům přednášky v Mramorovém sále zámku popovídá o tom, proč (nejen) valašská příroda tuto důležitou schopnost pomalu ztrácí, co to má pro nás za důsledky a jaká jsou možná řešení pro zlepšení tohoto stavu. „Kromě jiného probereme i to, zda nám k tomu mohou pomoci megaprojekty, jako je stavba vodního díla Skalička nebo kanálu Dunaj-Odra-Labe,“ dodal Husák. Součástí přednášky budou i zajímavé fotografie a videa z již probíhajících projektů. „Chtěl bych všechny co nejsrdečněji pozvat. Těším se na setkání a i zajímavou diskusi ohledně tohoto důležitého tématu,“ pozval Husák.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko