REGISTRACE K OČKOVÁNÍ

NÁVOD K REGISTRACI A REZERVACI PRO ZÁJEMCE O OČKOVÁNÍ

Přihlášení k očkování probíhá ve dvou krocích. Prvním krokem je registrace, na jejímž začátku vyplníte telefonní číslo. Dorazí vám SMS zpráva s ověřovacím kódem PIN1. Po vyplnění tohoto kódu zadáte údaje o sobě (jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo a název své zdravotní pojišťovny) a vyberete místo, kde se chcete nechat očkovat. Registrace k očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému: registrace.mzcr.cz (nebo: crs.mzcr.cz).
V případě, že je vám více než 80 let a jste imobilní, kontaktujte svého praktického lékaře. Máte tak výjimku z registrace přes centrální rezervační systém, praktik se s vámi individuálně domluví, jak pro vás očkování zajistit.
Pokud se necítíte dostatečně technologicky zdatní, abyste provedli registraci sami, a nemáte nikoho, kdo by vám s registrací pomohl, můžete využít pomoci řady informačních linek. Jejich seznam najdete ZDE. Obrátit pro pomoc se můžete také na infolinku 1221.

Druhým krokem je rezervace. Ve chvíli, kdy se na vámi vybraném očkovacím místě uvolní termín, obdržíte zvací SMS zprávu s kódem PIN2. Po zadání tohoto kódu provedete rezervaci termínu. Zvací SMS zpráva znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny.
Rezervaci termínu očkování je po registraci možné provést na odkazu: rezervace.mzcr.cz.
Bez zvací SMS není rezervace možná.

Ústav zdravotnických informací a statistiky vytvořil očkovací portál ocko.uzis.cz, kde si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění covid-19. Současně si zde může zobrazit a stáhnout certifikát o provedeném očkování.

Změna očkovacího místa:padnou přeregistraci k jinému očkovacímu místu lze provést na stránkách  https://crs.uzis.cz/, na kterých je ikona Stav Vaší registrace: https://registrace.mzcr.cz/detail. Přes tu je možné změnit očkovací místo. Je potřeba se přihlásit vyplněním svého RČ a telefonního čísla.

 

Od 1. března je možné se nechat naočkovat vakcínou Nuvaxovid od společnosti Novavax. Všichni registrovaní budou o termínu očkování informováni prostřednictvím zvací SMS. Zájemci o očkování vakcínou Nuvaxovid se mohli od 1. února předregistrovat na očkovacím portále a registrace je i nadále možná přes centrální rezervační systém. Očkovat se můžete u praktických lékařů a v očkovacích centrech.

Od 13. prosince je spuštěna registrace k očkování dětí ve věku 5 až 11 let.
Registrace probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému.

 

REGISTRACE K POSILOVACÍ DÁVCE OČKOVÁNÍ 

Od 24. ledna 2022 mohou očkování posilovací dávkou po 5 měsících od dokončeného očkování podstoupit osoby a děti starší 12 let. Registrace probíhá vždy prostřednictvím centrálního rezervačního systému.
Posilovací dávka se podává jako třetí dávka po očkování dokončeném vakcínami Comirnaty, Spikevax a Vaxzevria a jako druhá dávka po aplikaci látky Janssen. Aplikují se vakcíny Comirnaty a Spikevax od společností Pfizer/BioNTech a Moderna, u osob ve věku 12 až 17 let pouze vakcína Comirnaty.
Očkování věkové kategorie 12 až 15 let probíhá primárně v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost a na očkovacích místech, která to umožňují. Starší zájemci o očkování ve věku 16 až 17 let mohou navštívit libovolné očkovací místo.
V případě vakcíny Janssen se doporučuje přeočkování už po 2 měsících.

 

INFORMAČNÍ TELEFONNÍ LINKA ZLÍNSKÉHO KRAJE: 577 043 770

Provoz linky zajišťují operátoři z řad zaměstnanců Krajského úřadu. Ti zájemcům o očkování proti covid-19 pomohou každý všední den v době od 8 do 15 hodin s registrací v centrálním rezervačním systému Ministerstva zdravotnictví.

 aktualizováno: 2.3.2022

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap