Regionální producenti se setkali na semináři v Modré

20.11.2014
Regionální producenti se setkali na semináři v Modré

MODRÁ – Seminář věnovaný výrobcům regionálních produktů se dnes uskutečnil v Modré na Uherskohradišťsku. Jedním ze spoluorganizátorů byl i Zlínský kraj, který na semináři zastupovala Milena Kovaříková, předsedkyně výboru Zastupitelstva Zlínského kraje.

Milena Kovaříková v úvodu poděkovala všem, kteří se na uspořádání semináře podíleli, a připomněla, že jedním ze způsobů, kterými kraj regionálním producentům pomáhá, je finanční podpora čtyř velkých prezentačních akcí pořádaných každoročně jednotlivými okresními agrárními komorami v kraji. Těmi jsou TOP Víno Slovácka, Ovčácký den na Valašsku, Dožínky Zlínského kraje a Perla Zlínska. Dále Milena Kovaříková informovala o tom, že se v současnosti připravuje centrální databáze výrobců regionálních potravin, díky které bude mít zákazník k dispozici jejich přehled a nabídku na jednom místě.

Náplní dopolední části semináře bylo představení regionálních produktů a značek (například Tradice Bílých Karpat, Tradiční výrobek Slovácka, Pravé Valašské, Beskydy originální produkt) s uvedením příkladů dobré praxe. Odpoledne pak patřilo prezentaci regionálních výrobců a úspěšných projektů z Programu rozvoje venkova.

Zpracoval: Jan Vandík

20. 11. 2014

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje