Regionální potravina 2016

BARTOŠOVA 4393

76001 ZLÍN

Dobrý den,

dovolte nám, abychom Vás informovali, že i v letošním roce Ministerstvo zemědělství vyhlásilo celostátní soutěž s názvem Regionální potravina. Cílem této soutěže je podpořit malé a střední potravinářské provozy (max. 250 zaměstnanců) a nejlepším potravinářským výrobkům, které budou splňovat požadované parametry, udělit značku Regionální potravina.

Soutěžit mohou potravinářské podniky v těchto kategoriích:

1. masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas

2. masné výrobky trvanlivé

3. sýry včetně tvarohu

4. mléčné výrobky ostatní

5. pekařské výrobky, včetně těstovin

6. cukrářské výrobky, včetně cukrovinek

7. alkoholické a nealkoholické nápoje, s výjimkou vína z hroznů révy vinné

8. ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

9. ostatní (med, lahůdkářské výrobky apod.)

Na území Zlínského kraje bude tuto soutěž organizovat Agrární komora Zlín. Výrobci potravin, kteří patří do skupiny malých nebo středních podniků a jejich výrobek je zcela vyroben na území Zlínského kraje a je nejméně z 70% vyroben z tuzemských surovin, mohou své výrobky přihlašovat do soutěže

Regionální potravina Zlínského kraje do 8. března 2016.

Oceněné výrobky a jejich producenti, kromě možnosti využívat značku Regionální potravina ZK, získají zdarma mediální podporu pro oceněné výrobky a možnost prezentovat zdarma tyto výrobky při ochutnávkových a prodejních akcích v kraji.

Na adrese http://www.kis-zvzk.cz/?path=m1|mt97|mo5228 naleznete podrobnou metodiku a přihlášku do soutěže včetně regionálních pravidel. POZOR METODIKA JE NOVÁ A NOVÉ JSOU I PŘÍLOHY – vyplňujte pouze aktuální přílohy. Tuto metodiku s přílohami (přihláškou) najdete v příloze, nebo také i na webových stránkách ww.regionalnipotravina.cz.

Termín zasedání hodnotitelské komise je 7. dubna 2016 v prostorách UTB Zlín, Růmy.

Věříme, že využijete možnosti zúčastnit se soutěže a prokázat tak kvalitu Vašich výrobků a upozornit spotřebitele na Vaše produkty.

Ve Zlíně, 1. února 2016

Ing. Jana Brázdilová                                 Ing. Petr Slovák