Ředitelé krajských školských organizací se sešli s vedením Zlínského kraje

  1.12.2015
Ředitelé krajských školských organizací se sešli s vedením Zlínského kraje

OTROKOVICE – Ředitelé stovky škol a školských organizací, jejichž zřizovatelem je Zlínský kraj, se dnes setkali s hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem, s radním pro školství Petrem Navrátilem a také s vedoucími jednotlivých oddělení Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje, aby si předali aktuální informace i zkušenosti z oblasti krajského školství. Setkání se uskutečnilo v prostorách Střední průmyslové školy Otrokovice (v Penzionu Jezerka). Jako host vystoupil i ředitel Zlínského inspektorátu České školní inspekce Vlastislav Kožela.

„Mám za to, že tato pravidelná každoroční setkání jsou přínosnou platformou pro vzájemnou informační výměnu, která má význam jak pro ředitele krajských školských organizací, tak i pro nás jako zřizovatele. Snažíme se do programu obsáhnout všechny důležité informace včetně projektů, do kterých se školské organizace mohou zapojit,“ řekl krajský radní pro školství, mládež a sport Petr Navrátil. Dále doplnil, že školy, které ve Zlínském kraji nabízejí technické vzdělání, v poslední době zaznamenaly obrácený trend v porovnání s předcházejícími lety. „Více než polovina škol, přesně 52 procent, zaznamenala nárůst v počtu žáků. Příkladem je Střední průmyslová škola strojnická Vsetín nebo Střední průmyslová škola polytechnická – COP Zlín,“ dodal radní Petr Navrátil.

Hejtman Stanislav Mišák poděkoval všem přítomným za vysokou kvalitu školství ve Zlínském kraji, na které se svou prací podílejí.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

1. 12. 2015

Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

Fotografie č. 2 (foto: Zkola / Jana Vodáková)
Fotografie č. 3 (foto: Zkola / Jana Vodáková)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.